Yakar ve Kırcı’nın Bandırma çıkarması

 -Yakar ve Kırcı’nın Bandırma çıkarması

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar "Koalisyon dönemi, kaos ve belirsizlik dönemidir. Türkiye 4 ayda kargaşa ortamının sonuçlarını yaşayarak tecrübe etmiştir. Şartlar ne olursa olsun bizi ve bu güzel ülkeyi kimse teslim alamayacak ve bu ülkenin güzel insanlarına boyun eğdiremeyecek. Vatanseverlik de milliyetçilik de Devlet Bahçeli’nin tekelinde değil, devlet zora düşerken kaçıp saklananlara milliyetçi denmez.” dedi.

 -Yakar’dan Kırcı’ya tam destek

Hüseyin Yakar "Bizi çözüm süreci yürütüyoruz, devleti vatandaş ile buluşturuyoruz diye eleştirenlere söyleyecek sözümüz var. Bugün terör odaklarına sponsorluk yapanlar bilsinler ki terör karşısında en ciddi mücadeleyi AK Parti vermiştir, bugün teröre zerre ses etmeyenler bu gerçeği unutmasın” ifadelerini kullandı.
 
Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gönen ve Bandırma ilçe başkanları ve teşkilat üyeleri ile Bandırma Çepni, Çakır, Orhaniye ve Gölyaka mahallelerine çıkarma yaptı. Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ve Hüseyin Yakar Gölyaka Mahallesinde kalabalık bir vatandaş topluluğuna seslendi.
 
Kırcı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin içine düştüğü durumdan kurtulmak için olumsuz bir tablo çizmeye çalıştığını ve kargaşadan yararlananların ekmeğine yağ sürdüğünün altını çizdi. Kırcı, Türkiye çok kısa bir sürede ikinci seçimini gerçekleştirdiğini, ekonomik veriler ve gelişmeler ortada iken bu karalama kampanyasının milliyetçi olduğunu iddia eden bir siyasetçiye yakışmadığını belirtti.

 -Yakar ve Kırcı’nın Bandırma çıkarması
 
Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı “ Ak Parti terörle mücadelesine devam etmektedir. Memleketin her sorununa çözüm bulmak için mücadele eden ve elini taşın altına koyan herkesten Allah razı olsun. Bu önemli bir mücadeledir. Bu mücadelede kimse bizi yolumuzdan alıkoyamaz, Şimdi soruyorum size ey milletçi kardeşlerim bu Bahçeli’nin her tekliften kaçması ve sürekli hayır demesi milliyetçiliğe, vatanseverliğe sığar mı? Bizim kaybedecek tek bir dakikamız yok. 13 yıldır bu ülkeye yaptığımız hizmet ortadadır. Bir an bile durmak istemiyoruz. Bandırma’ya, Gönen’e yatırım yapmak, hizmet etmek istiyoruz. Bunu sizlerin desteği ile yapacağız ama bugün diğer seçimlerden daha önemli bir seçime doğru yol alıyoruz. Bugün durmaksızın çalışmak ve bir oy demeden her kapıyı çalmak zorundayız, memleketi koalisyonlara mahkûm etmek istemiyoruz. Bizim yaşadığımız zorlu süreçlerden ve krizlerden çocuklarımız geçsin istemiyoruz” dedi.
 
İnsan odaklı hizmeti önemsiyoruz.
Ak Parti iktidarında başta Gönen ve Bandırma olmak üzere tüm Balıkesir’e çok ciddi yatırımların yapıldığını ve bu yatırım kervanının devam edeceğinin altını çizen Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar da; uzlaşı kültürümüzü geliştirmeye çalışıyoruz, vatandaşın mesajını doğru anlayıp memleketi içine düşürülmeye çalışıldığı durumdan kurtarmaya çalışıyoruz. Gönen’de tüm şehri ve kırsal mahallelerimizi tek tek ziyaret ettik. Şimdi de Milletvekilimiz Sema Kırcı’ya destek olmak için Bandırmamızın köylerinde sizlerle buluşuyoruz.” dedi . Bugün Büyükşehir’le birlikte Balıkesir’in eskisinden çok daha fazla kaynak aldığının altını çizen Yakar “ Başta Bandırma Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerimiz artık ciddi kaynaklara sahip basından da takip ediyoruz bu kaynaklar sürekli artıyor belediyeler çeşitli satışlardan gelirler elde ediyor. Vatandaş bu gelirlerin hizmete aktarılmasını bekliyor. Bugün Gölyaka mahallemiz ve diğer mahallelerimiz hak ettiği hizmeti alamıyorsa bu Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu değildir. Mücadele etmek ve hizmet getirmek isteyen bunu bir şekilde başaracaktır. Biz insan odaklı hizmeti merkeze alarak çalışmaya ve hizmet üretmeye devam ediyoruz” dedi
 
Gölyaka Mahallesinde kalabalık bir vatandaş topluluğuna seslenen Sema Kırcı, şöyle konuştu:
"Burada mahallemizin cefakâr kadınlarını görüyorum, biz bir tek evladımızı bile teröre kurban etmek istemiyoruz, bir evladımızın bile burnu kanasın istemiyoruz. Terörün acısını tüm analar yüreğinde hisseder, bütün kadınlarımıza seslenmek istiyorum; terörün ve terörle birlikte ortaya çıkan bütün dertlerin devası kadınlarımızdır. İnanıyorum ki Gölyaka Mahallemizin kadınları burada sandıklara sahip çıkacaklar ve başarımıza büyük destek olacaklar. Kadınlarımız Türkiye’nin kaderini değiştirecek güce ve enerjiye sahiptir. Ak Parti büyük yükselişini kadınlarımız sayesinde yaşadı. Bugün de bu şahlanışı tekrar yaşayacak güce sahibiz. Unutmamak gerekir 1 Kasım seçimleri bir tür vatan savunmasıdır. Ve kadınlarımız da bu savunmada her zaman cephede olacaklardır. Bugün tek başına iktidara, Balıkesir’de de 5. vekilliği kazanmaya doğru ilerliyoruz.”
 
Kadının sosyal yaşama katılımını ve sosyal yaşamdaki rolünü güçlendireceğiz.
Başta erken çocukluk dönemi eğitiminin geliştirilmesi olmak üzere, kız çocuklarının eğitime devam etmelerinin sağlanması için gerekli tedbirleri alacaklarının ve ilave teşvik mekanizmalarını hayata geçireceklerinin altını çizen Kırcı konuşmasını söyle sürdürdü. “Kadının bireysel ve toplumsal olarak daha da güçlenmesi için hayata geçirdiğimiz politikaları ve başlattığımız çalışmaları kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde kadınların karar alma mekanizmalarındaki etkinliğini daha da artıracağız. Siyasetten bürokrasiye kültürel ve sanatsal hayattan sivil toplum faaliyetlerine kadar kadının katılımını ve rolünü güçlendireceğiz. Çalışan, üreten kadının öz güveni de yüksek oluyor. Bandırma, kadın esnaf ve girişimci açısından şanslı çünkü Türkiye ortalamasının üzerinde bulunuyor. Balıkesir'in tek kadın milletvekili benim ve bu sayının artması için çalışmaya devam edeceğim. Kadın milletvekili olmamın farkındalığını siz kadınlarla el ele vererek ortaya koymamız gerekiyor. Parlamentoda Balıkesir kadınlarının da sesi olmaya çalışacağım.”
 
 
 
 
Sema Kırcı, Erken evliliklerin önlenmesi için aileye yönelik eğitim hizmetlerinin yaygınlığını ve etkinliğini artıracaklarını,Kadınlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişimi için yaşadıkları ortamda hizmet almalarını sağlayacak ev ziyareti sistemini yaygın ve işlevsel hale getireceklerini. Kadın Girişimciliği Programı hazırlayarak uygulamaya koyarak kadınların iş hayatına atılmalarını kolaylaştıracaklarını belirtti.
 
 
 
Girişimci kadınlara tam destek
Kırcı konuşmasında “Kadın girişimciliği programı hazırlayacağız, kadınlarımızın iş hayatına atılmalarını kolaylaştıracağız. Kadın girişimcilerin finansmanaerişimlerinin kolaylaşacak, kadın girişimcilerin 100 bin TL’ye kadar ve 5 yıl vadeli kullanacakları krediler için Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yüzde 85 oranında kefalet imkânı sağlıyoruz. Kadınlarımız kendi işlerini kurmak isterlerse her türlü eğitimi, finansal danışmanlık hizmetini veriyoruz. Çalışanların ve işverenlerin kadın-erkek fırsat eşitliği bilincini güçlendirmeye yönelik farkındalık oluşturucu programları artıracağız. Kadınlarımız için iş ve aile yaşamını uzlaştırma politikalarını hayata geçireceğiz. Bandırma’da ve tüm Türkiye’de kadınlarımızın ekonomiye katılımını arttıracağız” dedi
 
Çalışan kadınların Kreş ihtiyacını karşılayacağız
Çalışan kadınların en önemli sorunlarından biri olan kreş ihtiyacının çözüme kavuşması için çaba harcayacaklarını belirten Kırcı “Kadınlarımızın iş hayatında tutunmalarını kolaylaştırmak amacıyla kaliteli ve hesaplı kreş imkânlarını yaygınlaştıracağız. Meslek kurslarına katılan kadınlarımız için çocuk oyun odaları uygulamasını başlatacağız. Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdeminde değerlendirilmesini sağlayacağız. Ayrıca, kadın ve çocukların şiddete uğradıklarında başvurabilecekleri, bilgi ve destek alabilecekleri merkezleri daha işlevsel ve erişilebilir hale getireceğiz. Kadına ve çocuğa yönelik şiddete ilişkin adalet, kolluk kuvvetleri, acil servis gibi kamu hizmetlerinin kayıt verilerine dayanan, düzenli istatistikî bilgi üretilmesine yönelik bir veri tabanı kurulmasını sağlayacağız.”ifadelerini kullandı.
 
Çalışmalar kapsamında Bandırma’nın tüm kırsal mahalleleri ile Gönen ve Manyas’ta yoğun bir kampanya dönemi geçiren Sema Kırcı, Bandırma’da yapılan çalışmalara katılan, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Ak Parti Gönen ilçe başkanı Servet Bıyık, Kadın kolları başkanı Şebnem Şenyuva, gençlik kolları Başkan'ı Numan Özen, kadın ve gençlik kolları üyelerine teşekkür etti