Yasemin Öney Cankurtaran Bandırma'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Yasemin Öney Cankurtaran, Bandırma da düzenlenen Kadın Muhtarlar Akademisi Çalıştay'ına  katıldı.

 Bandırma Eken Otelde gerçekleştirilen Çalıştayda bir konuşma yapan  Cankurtaran  "Türkiye'nin 81 ilinden gelen muhtarlarla Bandırma Muhtarlar Derneği ev sahipliğinde yapılan çalıştayda buluştuk. Kadın muhtarlarımız ülkemizde azınlıkta. Türkiye'deki muhtarların sadece %1.3'ü kadındır. Ama unutulmamalıdır ki; demokrasi ivmesinin yükselebilmesi ancak kadının katkısı ile mümkündür. Kim ne derse desin konuşmak ve mücadele etmek zorundayız. Elinin hamuru devri geçti artık. Şimdi aklın gücü zamanındayız. Bir ve birlik olarak toplumun her alanındaki temsiliyetimizi arttıracağız." dedi.

Daha sonra  CHP Bandırma İlçe Örgütünde gelerek düzenlenen  basın toplantısına katılan Yasemin Öney Cankurtaran    ülke  gündemi ile ilgili  bilgi ve düşüncelerini paylaşan konuşması akabinde  Bandırmalı  gazetecilerin sorularını da yanıtladı.Bandırma da pozitif enerji ile dolduğunu ifade eden  Cankurtaran yapılacak olan Bandırma İlçe Örgütü üyeler  geniş katılımlı toplantısına katılma sözü verdi.

BANDIRMA GERÇEK- SERHAT OZAR - FOTO: A.A