Yücel Yılmaz Bandırmalılara İlk Müjdesini Verdi " Zehirli Şlam Sahası Kalkacak"

Cumhur İttifakı’nın Bandırma’da düzenlediği gece mitinginde  konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Bandırma Levent Mahallesinde uzun yıllardan bu yana zehirli şlam atık alanının kapatılarak Millet Bahçesi yapılacağının müjdesini verdi.

Yılmaz;  Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünce bor işletme faaliyetleri sonucu ortaya çıkan katı atıkların depolandığı, Bandırma Ağıldere Atık Barajı’nın 31 Mart yerel seçimleri sonrasında kaldırılacağını açıkladı.2008 yılı başından itibaren katı atıkların, kamyonlarla taşınarak barajın bulunduğu vadinin yamaçlarına düzenli olarak depolanmaya başlandığını anımsatan Yılmaz, bu depolama alanının artık miyadını doldurduğunu, 31 Mart yerel seçimlerini kazanmaları halinde bahse konu alanın Millet Bahçesi olacağını söyledi.

Bandırma ile ilgili çok sayıda projelerinin bulunduğuna dikkat çeken Yılmaz, 8 Mart 2019 tarihinde düzenleyecekleri geniş katılımlı bir toplantı ile tüm projelerini Balıkesirlilerle paylaşacaklarını dile getirdi. Balıkesir ve ilçelerinin sorunlarını yakından bildiklerini vurgulayan Yılmaz, 25 kişiden oluşan proje ekibinin adaylığının açıklanmasından bu yana gece gündüz çalıştığını sözlerine ekledi.

HABER MARMARA OLAY