1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü

1 MAYIS EMEK ve DAYANIŞMA GÜNÜ

Türkiye işçi sınıfına selam… Selam yaratana!
Tohumların tohumuna, serpilip gelişene selam!
Bütün yemişler dallarınızdadır.
Beklenen günler, güzel günlerimiz ellerinizdedir. Haklı günler, büyük günler…
Gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan,
Ekmek, gül ve hürriyet günleri… Türkiye işçi sınıfına selam!

Selam olsun emeğiyle var olan tüm emekçilere…
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Bandırmadaki meydanlarda, hak ve özgürlük için sesini yükselten siz emekçi kardeşlerime selam olsun… Merhaba.

Hak ve özgürlük yolunda milletimizin ebedi lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, işçi sınıfının hakları uğruna, mertçe mücadele ederken aramızdan koparılan… Özgürlük ve aydınlanma uğruna, umutla mücadele ederken aramızdan koparılan tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet, saygıyla anıyorum.

Hukuk ve adaletin herkes için eşit uygulanmadığı bir toplum özgür olabilir mi? Baskı altına alınan yargının, adeta silah gibi muhalif seslere doğrultulduğu bir ülkede, geleceğe güvenle bakmak mümkün mü?

Gün ayrışma günü değildir! Gün birlik olma, ortak kaderimiz için bir araya gelme günüdür.
Denetimin olmadığı, kamu kaynaklarının israf edildiği, ülke zenginliğinin malum çevrelere bol kepçeden dağıtıldığı bugünlerde; emekliler, işçiler, memurlar, çiftçiler, esnaflar geçim derdiyle boğuşuyor. Yatırım yapabilecek sermaye sahipleri bile yarına güvenle bakamıyor…

Bugünler geçecek! Nasıl ki 2019’da Mart’ın Sonu Bahar demiş, yerel seçimlerde yaşadığımız zaferlerle milletimizin umudu olmuşsak, ilk genel seçimlerde de ülkemizin ve milletimizin, hak ettiği yaşam standartlarını sağlamak için iktidarı da kazanacağız. Hak, hukuk ve adaletin herkes için eşit uygulanacağı, kimsenin geçim derdinin olmayacağı, milletimizin her ferdinin mutlulukla yaşayacağı günler artık çok yakın…  

Daha çağdaş, hukukun üstün olduğu, daha özgür bir Türkiye’yi birlikte kuracağız… Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, siz tüm emekçi kardeşlerimi sevgi ve saygıyla selamlıyor, yarınki Ramazan Bayramınızı da yürekten kutluyorum.

30-04-2022/