19 Mayıs Fener Alayı Coşkusuna Sizde Katılın

 

Bandırma Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda “Fener Alayı ve Konser” programı düzenlenecek.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle 19 Mayıs Pazar saat 22.00’de “Fener Alayı” düzenlenecek. Ordu Caddesi Migros Önünün den başlayacak olan kortej yürüyüşü; Cumhuriyet Meydanın da sona erecek. Yürüyüş sonunda Cumhuriyet Meydanında Gece Yolcuları konseri ile program sonlanacak.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun; Milli Bayramların önemine dikkat çekerek: “Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu yılda 19 Mayıs coşkusunu hep birlikte kutlayacağız. Ancak benim Bandırmalılardan özel bir isteğim var. Bu yıl daha güçlü bir şekilde katılım sağlamaları. Çünkü birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde ben bütün gençlerimizden ve vatandaşlarımızdan Fener Alayına coşkulu bir şekilde katılım gerçekleştirmelerini rica ediyorum. Her yıl olduğu gibi Fener Alayımızı Migrosun önünden başlatıp Cumhuriyet Meydanında sonlandıracağız. Fener Alayı sonrasında Gece Yolcuları konseri olacak. Mübarek ramazan ayında kutlayacağımız 19 Mayısta vatandaşlarımız oruçlarını Bandırma Orta Okulu önünde kurduğumuz İftar sofrasında açıp Fener Alayına katılım sağlayabilirler ” dedi.

BANDIRMA GERCEK :HAYRETTİN İLDAM