3.Bandırma Kitap Günlerinin Son Söyleşi Konuğu Nebil Özgentürk Oldu

 

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kitap Günleri, bugünkü söyleşilerle sona erdi. 
Biten tüm güzel şeylerin ardından olduğu gibi elbette hüzünlüyüz. Ama diğer taraftan gururluyuz. Edebiyat, tarih, sinema, medya, siyaset dünyasının çok önemli isimlerini Bandırma Kitap Günlerinde ağırladık. Türkiye’nin en seçkin yayınevlerinin, çok değerli yayınlarıyla katıldıkları 3. Kitap Günlerinde, kent yazarlarımız da okurlarıyla buluştu. Hayal dünyamızı besleyen eserlerden, gerçekleri en yalın haliyle haykıran araştırma dizilerine, tarihten felsefe ve bilimsel araştırmalara kadar, farklı beğenilere hitap eden kitaplarla, söyleşi ve imza buluşmalarıyla heyecan dolu bir macera yaşadık. 
Son söyleşi konuğumuz, farklı TV kanallarında yaptığı belgesellerle, gazeteciliğiyle, kitaplarıyla yakından tanıdığımız Nebil Özgentürk oldu. 450 bölüm yayınlanan, birçoğumuzun hafızasında derin izler bırakan “Bir Yudum İnsan” programının nasıl hayat bulduğunu, isminin nasıl belirlendiğini de anlatan Nebil Özgentürk: “Cumhuriyetimizin kıymetini bilelim. Ülkemizin etrafında yaşanan acılara hepimiz üzülerek tanık oluyoruz. Eğer bugün tüm olumsuzluklara, hatalara rağmen ülkemizde benzer kaos ve karmaşa yaşanmıyorsa, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin temellerinin gücü ve milletimizin sağduyusu sayesindedir” dedi. 
Son konuğumuz Nebil Özgentürk’e teşekkür ederek plaket takdim eden Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Kitap günlerimizin amacı; özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi okumaya teşvik etmek, değerli aydınlarımızın yapacağı söyleşiler ile fikir ve düşünce yapımızı daha da zenginleştirmektir. Her günü birbirinden değerli olan Bandırma Kitap Günlerimizin, son söyleşi programına katılan sevgili Nebil Özgentürk’e ve tüm aydınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BANDIRMA GERCEK - HAYRETTİN İLDAM