3.Kapıdağ Bisiklet Festivali Başarıyla Bitti.

3.KAPIDAĞ YARIMADASI BİSİKLET FESTİVALİ TAMAMLANDI

3. Kapıdağ Yarımadası Bisiklet Festivali Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçilerin katılımı ile 3 gün süren parkurun ardından tamamlandı.

Bandırma Belediyesi’nin sponsor olduğu Bisiklet Festivali Belediye Başkanı Tolga Tosun’un 06.09.2019 tarihinde ki bisiklet sürüşü ile başlamıştı. Belediye Başkanı Tolga Tosun  bisikletçileri saat 11.00’de İDO İskelesine kadar eşlik ettikten sonra  " iyi sürüşler" dileyerek uğurladı ve  dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Bisikletçiler Bandırma'dan çıkış yaptıktan sonra toplu halde Düzler'de bulunan Kyzikos’a kadar hiç durmadan pedalladılar. Kyzikos'ta bulunan kalıntıları yerinde inceleyip Kyzikos Antik kenti hakkındaki anlatımdan sonra bisikletçiler Erdek’e doğru pedallamaya başladılar. Erdek’te bekleme yapmadan Ocaklar’a geçen bisikletçiler, Ocakların girişinde durarak öğlen yemek molası verdiler. Ocaklar'daki 1 saatlik molanın ardından kamp atacakları Turhanlar’a doğru pedallamaya başlayan bisikletçiler saat 16.30’da Turhanlar'da kamp atacakları alana giriş yaptılar.

Geceyi Turhanlar'da geçiren bisikletçiler sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra saat 10.00’da Turhanlar'dan, Ballıpınar köyüne doğru pedellamaya başladılar. Ballıpınar Köyüne ulaştıktan sonra burada öğlen yemeklerini yiyen bisikletçiler daha sonra Ballıpınar'dan, Kirazlı Manastır’ına doğru sürüşe geçtiler. Saat 15.00 gibi Kirazlı Manastır’ına varan Bisikletçiler burada kamplarını kurduktan sonra bölgede bulunan şelale ve Manastır kalıntılarını gezdiler.

Kirazlı Manastırındaki kamptan sonra festivalin 3. Günü 08.09.2019 da Bandırma’ya doğru dönüşe geçen bisikletçiler dönüş yolunda ilk olarak Kapıdağ'da bulunan göleti ziyaret ettiler. Daha sonra Bandırma Son Kurşun Anıtına geçen bisikletçiler son olarak turu Bandırma Cumhuriyet Meydanında sonlandırdılar.

09-09-2019 BANDIRMA GERÇEK-