3.Kapıdağ Bisiklet Festivali Başladı. Program Belli Oldu

3. Kapıdağ Yarımadası Bisiklet Festivali Başlıyor

Bu yıl 3.sü düzenlenen KAPIDAĞ BİSİKLET FESTİVAL Programı belli oldu.

19 farklı şehirden 120 bisiklet sporcusunun katıldığı 3 gün sürecek Kapıdağ Yarımadası Bisiklet Festivali açılış konuşmalarının ardından  Bandırma Cumhuriyet Meydanından start aldı. Bandırma Bisiklet Grubu ( BANBİS ) nun organize ettiği festival ile Kapıdağ Yarımadası, katılımcılara tarihsel ve kültürel anlamda muhteşem doğasıyla birlikte tanıtılacak.

KİBAR HOLDİNG VE ASSAN FESTİVALİN ANA SPONSORU

Kibar Holding bünyesinde bulunan Assan Foods un ana sponsor olduğu festivale, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediyesi ve Erdek Belediyesi de sponsor desteğinde bulundu.

Festival konusunda bilgi veren grubun kurucu başkanı Olcay Türker, Bu yıl 6-7-8 Eylül tarihlerinde Kibar Holding bünyesinde bulunan Assan Foods ana sponsorluğunda 3. Sünü düzenlediğimiz bu festivalle artık her yıl bir geleneği gerçekleştirir hale geldik..

2015 yılında Ülkemizin en iyi 10 bisiklet rotasından biri seçilen Kapıdağ Yarımadasında ilk defa 2017 yılında bisiklet festivali gerçekleştirdik. İlk festivalimizi düzenlediğimizde Bandırma Bisiklet Grubu henüz 1 yıllık bir topluluktu. Günden güne büyüyen topluluğumuzla, düzenlediğimiz çeşitli organizasyonlarla yıldan yıla çok farklı tecrübeler kazandık. Bölgemizde bisiklet kültürünün oluşması ve bisiklet yollarının yapılması için ve aynı zamanda bölgemizi bisiklet üzerinden ülkemize ve dünyaya kültürel ve tarihsel anlamda tanıtmak amacıyla 3 yıldır çeşitli faaliyetler yürüttüğümüz Bandırma Bisiklet Grubu üyesi ekip arkadaşlarımızla bu yıl ile birlikte 3 yıllık serüvene 3 büyük bisiklet festivali sığdırmış oluyoruz.

Ülkemizin 19 farklı şehrinden yaklaşık 120 bisiklet severin katıldığı 3 gün 2 geceden bu festivalimizde, her sene olduğu gibi Kapıdağ’ın ve bölgemizin 3 gün boyunca keşfini gerçekleştireceğiz. Kyzikos Antik Kentinde, Kirazlı Manastırında ve Son Kuruş Anıtında yapacağımız anlatımlarla tarihini, konaklama yapacağımız noktalarda denizini ve şelalesini, sürüş yapacağımız bölgelerde ise muhteşem doğasını ve kültürünü tanıyacağız, öğreneceğiz. Kamp alanlarımızda sizler için çeşitlik etkinliklerimiz olacak.

Festival süresince gerek havadan drone çekimleriyle gerekse yerden fotoğraf ve video çekimleriyle her anımızın bol bol görüntüleri olacak. Ambulans, teknik ekip, süpürge aracı, su aracımız ve diğer araçlar güvenli bir sürüş yapabilmemiz için bizlerle koordineli bir şekilde hareket edecek.

05-09-2019 - BANDIRMA GERÇEK - EDİT SERHAT OZAR