3.Takımı VAR Tayin Etti. RH Bandırmaspor 1 - 2 İstanbulspor

 Royal Hastanesi Bandırmaspor: 1 - İstanbulspor: 2
Stat: Kocaeli

Hakemler: Halil Umut Meler, Mustafa Emre Eyisoy, İbrahim Çağlar Uyarcan

Royal Hastanesi Bandırmaspor: Teknik Direktör :  Mustafa Gürsel 

Gökhan Değirmenci, Lokman Gör, Alpay Koldaş, Mulumba, Kerim Avcı (Dk. 75 Akabueze), Keny, Okan Alkan, Mehmet Özcan, Landel (Dk. 57 Osmajic), Caner Cavlan, Levent Ayçiçek (Dk.56 Beykan Şimşek)

İstanbulspor: Teknik Direktör . Osman Zeki Korkmaz

Muhammed Alperen Uysal, Tuncer Duhan Aksu, Mehmet Yeşil, İbrahim Yılmaz (Dk. 80 Emir Kaan Gültekin), Eduart (Dk.81 Muammer Sarıkaya), Oğuzhan Berber, Emrecan Uzunhan, Ferhat Yazgan, Valon (Dk. 72 Kağan Miray Bağış), Melih Kabasakal, Jetmir (Dk. 90 Inainfe)

Gol: Dk. 34 İbrahim Yılmaz, Dk. 45+9 (Penaltıdan) İbrahim Yılmaz (İstanbulspor), Dk. 45+3 (Penaltıdan) Keny (Royal Hastanesi Bandırmaspor)

Sarı Kart: Dk. 37 Landel, Dk. 45+3 Lokman Gör, Dk. 48 Keny, Dk. 68 Beykan Şimşek, Dk. 73 Caner Cavlun (Royal Hastanesi Bandırmaspor) Dk. 45+2 Oğuzhan Berber, Dk.46 Eduart, Dk. 56 Melih Kabasakal (İstanbulspor)

Spor Toto 1. Lig play-off finalinde  Kocaeli'nde oynanan ve 12 bin Bandırmaspor taraftarının  muhteşem desteğiyle başlayan müsabakada  İstanbulspor  ,tartışmalı pozisyonlar sonucunda  RH Bandırmaspor'u 2- 1 yenerek Spor Toto Süper Lig'e yükselen 3. ve son takım oldu.

LOKMAN'DAN TECRÜBESİNE YAKIŞMAYAN HATALAR

Maçın başından itibaren atak ve agresif  futboluyla oyunda hakimiyeti ele geçiren ancak  gol pozisyonlarında başarılı olamayan  Bandırmaspor'un hızını orta hakem Halil Umut Meler  izleyicileri ikna etmeyen sarı kartlarla kesti.. Maçın ilk dakikalarında önce 4.dakika da Levent daha sonra Landel'in ceza alanında 2 kez düşürülmesinde ki tartışmasız mutlak penaltı pozisyonlarını es geçen orta hakem Meler ve VAR heyeti  ? Bandırmaspor'un kazandığı penaltı pozisyonunu sarı kartla geçiştirip kırmızı kart çıkarmaya cesaret edemezken,  Bandırmaspor'un beraberlik golünden hemen sonra  VAR ın uyarısıyla   tartışmalı pozisyonda çaldığı penaltı düdüğüyle musabakanın  sonucuna etki etti ve oyunun kritik anlarında Bandırmaspor aleyhine verdiği anlamsız sarı kartlarla  taraflı tarafsız sporseverlerin tepkisini çeken bir yönetim ortaya koydu.  Karşılaşmanın ilk yarısı sezon boyunca takımın başarısında önemli rol oynayan Lokman'ın hatalarını affetmeyen İbrahim'in biri penaltıdan attığı gollerle  İstanbulspor'un 2-1 üstünlüğüyle tamamlandı. Bandırmaspor'un kazandığı gol müsabaka boyunca tüm yetenek ve azmini ortaya koyarak tüm futbolseverlerin taktirini kazanan Keny'nin penaltı atışıyla  geldi. Bandırmaspor'un yediği gollerde usta oyuncu Lokman'ın birinci golde yetenekli golcüye önlem almaması ikinci golde ise İstanbulspor lehine fırsat kollayan VAR ın müdahalesine neden olan kendini ustaca yere bırakan rakip oyuncuya  gereksiz sarılması tecrübesine yakışmayan talihsiz anlar oldu.

Müsabakanın İkinci yarısına telaş ve anlamsız top kayıplarıyla  başlayan  bordo beyazlı ekibe karşılık avantajlı skoru yakalayan İstanbulspor'un sahayı  iyı kullandığı ve oyunu soğutma adına yere yatmalarla " tecrübe"sini yansıttığı bir 45 dakika yaşanırken 66 dakikada Beykan  Şimşek ceza sahasına gönderdiği  topu Alpay Koldaş kafa vuruşuyla ağlara gönderdi. Ancak Bandırmaspor 'un tartışmasız pozisyonlarını es geçen VAR bu kez  gol öncesi Eduart'ın Beykan Şimşek'in gereksiz müdahalesi için  VAR  Hakem Meler'den inceleme talep etti ve Meler yakın pozisyonda izlediği halde , Alpay Koldaş'ın golünü iptal etti. Son dakikalarda Bandırmaspor'un uzun toplarla kazandığı pozisyonlarda Osmaiç ve Beykan maçın kaderini değiştirecek hamlelerde başarısız oldu.

Bu sonuçla, Royal Hastanesi Bandırmaspor'u 2-1 yenen İstanbulspor, Spor Toto Süper Lig'e yükselen taraf oldu.

FOTOĞRAFLAR : : A.A: İbrahim Aktaş, Tahir Turan Eroğlu

02-06-2022/ BG SPOR SERVİSİ