95 Yaşında "Dünyanın En Genç Yazarı" Pakize Başaran 18. Kitabı "Bir Yıl Sonra Bugün"u Tanıttı

15 Roman ,1 Şiir , 1 Anı kitabı ile birlikte sayısız köşe yazısı ve sahneye konmuş oyunların yazarı Pakize Başaran 18. Kitabı "Bir Yıl Sonra Bugün" adlı romanını  Bandırma 'da düzenlenen törenle tanıttı.

1925 Bandırma doğumlu yazar Pakize Başaran 1935 yılında çalışmak için  gittiği İstanbul'da yaşadığı yıllardan sonra 2008 yılında yeniden döndüğü Bandırma'da yaşıyor. Yazarın 1948 yılında basılan ilk kitabı "Benim Doktorum" geçtiğimiz dönemde Bandırma Belediyesince Ateş Parçası adıyla yeniden basılmıştı. Yazarın yeni romanı  " Bir Yıl Sonra Bugün " adlı kitabının tanıtım törenine Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ,Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ,önceki dönem Balıkesir Milletvekili  Namık Havutça ve Belediye Başkanı Dursun Mirza , Sanatçı kızı Meriç Başaran ve ailesi ile birlikte çok sayıda Bandırma'lı sanatsever katıldı.

Moderatörlüğünü Önder Balıkçı'nın yaptığı tanıtım töreninde 95 yaşındaki yazar Pakize Başaran ünlü yazarlarla anılarını içeren söyleşileriyle  birlikte  yeni kitabıyla ilgili kısa bilgiler verdi. Tanıtım etkinliği sonrası Yazar yeni kitabını imzaladı. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Bandırmalı Ünlü Yönetmen Tunç Başaran'ın da annesi olan Yazar Pakize Başaran'ın son kitabının yayımı  Bandırma Belediyesi kültür hizmetleri sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun " Başlıbaşına bir roman olan dopdolu hayatında  çok sayıda kitaba can veren kentimizin güzide değerlerinden Pakize Başaran’ın kitabını basmaktan ve söyleşisine katılmaktan mutluluk duydum. Geçtiğimiz yıl oğlu başarılı yönetmen Tunç Başaran’ı kaybeden Pakize Başaran" Bir Yıl Sonra Bugün "adlı eseriyle yeniden okuyucularıyla buluştu. Biz de Bandırma Belediyesi olarak kültür ve sanat etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz."dedi.

Pakize Başaran'ın son romanı " Bir Yıl Sonra Bugün"'ü Bandırma Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden temin edebilirsiniz.

05-03-2020/BANDIRMA/BUSE İLDAM