Adil Çelik: Naipli Kavşağı Sorunu Kökten Çözülecek

MİLLETVEKİLİ ÇELİK GÜZEL HABERİ DUYURDU, NAİPLİ KAVŞAĞI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik: “Takibinde olduğumuz önemli konulardan Naipli Kavşağı; mevcut haliyle bölgemizde birçok kazaya sebebiyet vermekteydi, yakın zamanda bu sorunu kökten çözüyoruz” dedi.

İHALESİ YAPILMIŞTI, SÖZLEŞMESİ DE İMZALANDI

Çelik: “13.12.2022 tarihinde ihalesi yapılan “Balıkesir-İvrindi Devlet Yolu Km: 7+100 Naipli Hemzemin Kavşak Yapım İşinin, 03.01.2023 tarihinde sözleşmesi imzalanmıştır, bölgemize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

KAZA RİSKİ OLMADAN YOLA DEVAM EDİLEBİLECEK

Çelik: “Mevcut haliyle her iki yönlü yolu da geçmek zorunda kalan sürücüler, yeni onaylı hemzemin kavşak düzenlemesi ile yolun tek yönlü tarafını standartları arttırılmış bir biçimde geçerek  kaza riski olmadan yollarına devam edebilecekler” dedi.

25 MİLYON TL YATIRIM

Çelik: “Balıkesir-Edremit Devlet Yolu’nda yer alan Naipli Kavşağı’nın inşaat maliyetinin 25 milyon TL civarında olması beklenmektedir” dedi.

KAVŞAK İNŞAATI HIZLA TAMAMLANACAK

Çelik: “Kavşak inşaatına başlandıktan sonra, hızla tamamlanacak olup; Kalaycılar, Naipli, Bakacak, Aktarma, Narlı, Turplu ve Dereköy Mahallelerimize hizmet verecektir. Ayrıca mahallelerimizin anayolda geriye dönüşleri de daha güvenli hale gelecektir” dedi.

08-01-2023/