Ah.. almaktan çok korkarım

ALMA MAZLUMUN AHINI...!

Yaşamım boyunca, İcra yolu ile satılan hiç bir şey satın almadım, Almam da… Korkarım, “Ağlayanın malının, Gülen’e hayır getirmeyeceğini “büyüklerimin anlatımlarından bilirim.
Bence, Beddua ve Ah alınarak kazanılan Şampiyonluklarında kıymeti yoktur. Kazanılan Şampiyonluklarda Alın teri, Emek, Özveri, Mücadele, Annelerinin Ak sütü gibi helal kazanılmış bir Zafer'in sonunda gelen Şampiyonluğun haklı gururunu hep birlikte yaşamak gerekir.
Bu tertemiz helalından kazanılan Şampiyonluk Kupası'na hiç kimsenin gölge düşürmeye hakkı yoktur..
Hâlbuki biz bu Ah’ lı filmi 3.ligten 2. lige çıktığımız zaman seyretmiştik, (Demek ki ders almamışız) Tekrar aynı filmi seyretmek istemiyoruz. Gene"Alma Mazlumun Ahını Çıkar Aheste Aheste" dizelerini duymak istemiyoruz. Bu alnı öpülesi futbol emekçilerinin kazandıkları  Zafer'in haklı sevincini ve gururunu tüm kentlimiz ile yaşamak istiyoruz.
Bize bu çok anlamlı Şampiyonluğu kazandıran oyuncularımızın hayır dualarını alıp helalleşmenin gerekliliğine inananlardanım.

Ali Serin ,Oğuz Özden ,Hacı Mustafa Karabulut,Oğuz Kocabal,İsmet Hakkı Şimşek Muharrem Ozan Cengiz ,Mehmet Boztepe,İbrahim Ak ,Hurşut Meriç ve diğer gönderilenlerin hepsi şampiyonluğumuzda alınterı döken ve hırsından ağlayan gözyaşı döken ölümüne  yürekten elbirliğiyle mücadele eden emekçilerimizdi .İstemeyerekgönül kırıklığıyla kentimizi terkederken  başlarını öne eğip  efendi efendi gittiler sadece sosyal paylaşımlarda  transfer bitimine çok az kala gönderilenlerin  haklı olarak sitemleri oldu.

Korkarım. Ben eski kafalıyım "ah'tan çok korkarım. Umarım ve dilerim ki içlerinde ah etmemişlerdir çünkü bizler verdikleri emekleri biliyoruz onları hep sevdik seviyoruz severek anacağız..
Fair- Play ruhu ile kazanılan bu başarıyı önemsizleştirilmesine izin vermeyelim, Hep birlikte Sevgi, Barış, Kardeşlik ve Özgürlük Şarkılarını söyleyelim.
Helalleşmek...!
Bu sözcüğü son günlerde siyasiler de sıkça kullanmaya başladı. Geçtiğimiz gün İstanbul’da katıldığım bir cenaze namazında, namazı kıldıran Camii Hoca’sı Cemaatten hakkın rahmetine Eren kişi için HELALLIK istediği sırada arkadan cenazeye katılan bir kişi hakkını Helal etmediğini haykırınca herkes sesin geldiği yere baktı. HOCA mevtanın yakınlarına, “gidin hakkını helal etmeyen kişi ile konuşun helallığını alın ondan sonra cenaze namazını kıldırayım" dedi. Ölenin oğlu hakkını helal etmeyen ile konuştu, Konuyu halledeceğine dair namus sözü verdikten sonra, HOCA tekrar helallik alıp namazı kıldırdı.

Allah insana ölümün bile hayırlısını nasip etsin…

Aksak Karga…