Ahmet Akpınar'dan Tüm Yetkililere Sitem.

Bandırma'da resmi olarak faaliyet gösteren tek spor kulübü olan ANADOLU SPOR MERKEZİ KARATE İHTİSAS KULÜBÜ nun sporcuları Bandırma yı temsilen resmi müsabakalara katılmaya devam ediyor. Son olarak resmi olarak Bandırma'yı temsilen Gemlik'te yapılan Bölge turnuvasına katılan sporcularımız başarılı müsabakalar sergiledi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Antrenör Ahmet AKPINAR " Yıllarca resmi olarak yani Karate Federasyonunun organize etmiş olduğu yarışmalara katılmak için  kendi olanaklarımızla mücadele veriyoruz.

Maalesef ilçemizde yıllarca evrakları bende mevcut olan sözde Kulüp ve Salonların sporcularına ve sözde antrenörlerine destek veren şahıs ve kuruluşlara hatta Belediyemize  kime ve kimlere desetk oldukları husunda biraz daha sorgulayıcı bir yaklaşım göstermelerini istiyorum..Sporun insanlara nasıl katkı yapması gerektiğini  biliyoruz.

Maalesef pek çok spor salonu özel olarak sadece kar amaçlı faaliyet göstererek gençlerimizi yanlış yönlendirebiliyor. Bu nedenle özellikle seçici olunması şart. HeR gelene,sözde etkinliklerine ve resmi prösedür dışında  katılanlara verilen maddi veya manevi desteğin binde biri  maalesef işini doğru yapana verilmiyor. 2003 yılında İlçemizde ilk defa resmi olarak KARATE FEDERASYONU'nun organizasyonu ile gerçekleştirmiş olduğum TÜRKİYE KARATE KATA Şampiyonasına destek verilmediği gibi  ben Bandırma'mızı mahçup etmemek için dışardan gelen ekip, teknik heyet, antrenör ve hakem arkadaşlarımı kendim ağırladım . Sonrasında bastırdığım belgeleri verdim. Bunu Bandırma için yaptım. Ve Bandırma dan memnun olarak ayrılan KARATE FEDERASYONU Başkanı şahsıma daha sonra teşekkür belgesi gönderdi. Herkesin bu konuda empati yapmasını istiyorum. Bu Önemli spor dalı  resmi olarak emek verenlere hizmete edenlerin farkına varmalarını çıkar için sporu alet edenlere itibar edilmemesini istiyorum."dedi.

BANDIRMA GERÇEK -MEHMET LEVENTOĞLU