Akıl Aldıklarınıza Dikkat Edin

AKIL ALDIKLARINIZA DİKKAT EDİN !__

“Muhasebecilerin çoğunun zengin olmadığını fark etmediniz mi ?

Ya bankacılara,

Avukatlara, borsacılara, emlak komisyoncularına ne demeli ?

Çok şey bilirler, çoğu da akıllıdır, Kimi size nasıl vergi kaçırılacağını öğretir, kimisi sizi borcunuz vardır borçlarınızdan kurtarır, alacağınız vardır alır...Ama çoğu zengin olamaz.

Okullarda bize, zenginlerin sahip oldukları bilgiler ve zenginliğin püf noktaları öğretilmediğinden, biz de kalkar onlardan akıl alırız. Yani söküğünü dikemeyen terziden !

Ama gün gelir, bir de bakarız ki ; yanlış yoldayız, trafikte sıkışıp kalmışız, işe gitmeye çabalıyoruz, sağımıza bakarız tıpkı bizim gibi yanlış yola sapmış bir muhasebeci. Solumuza bakarız, şu bizim bankacı, aaa bu da o üçkağıtçı avukat...( Bagfaş ın avukatı H.Tozun'u tenzih ederim.) Oysa bunlardan bir anlam çıkarmamız gerek, değil mi ? ” Klavuzu karga olanın !

Oysa ben küçük oğlumun, 300 adam çalıştırdığım dönemde, bana ısrarla dediği ;" BABA, profosyonel olacaksın işinde, günün 24 saatinin 20 saati sen çalışıyorsun, oysa sen adam çalıştıracaksın... Şirketimizin ; İYİ bir Muhasebeci mali müşaviri, iyi bir hukuk avukatı, iyi bir de profosyenel müdürü olsun..! Çalıştıracaksın ama çalışmayacaksın, akıl alacaksın ama kendi aklını kullanacaksın ! " Dinledim mi ? Dinlemedim ve o dediklerinin işlerini de ben yapmaya kalktım ve ben yaptım...ve halen kurtulamıyorum kendimin avukatlığını ve muhasebeciliğini yapmaktan ! :) NOGAYTÜRK

(Zengin Baba Yoksul Baba 'Robert T. Kiyosaki& Sharon L. Lechter' ve Bkz. zengin Mehmet CENGİZ )