Aksakal Zıraat Odası Delege Seçimlerinde Final Heyecanı.Torbadan Kim Çıktı!

Bandırma Zıraat Odası Olağan Kongre sürecinin ilk ayağı olan delege seçimleri bugün Bandırma'nın kent içi ve kırsal olmak üzere tüm mahallelerde yapılan sandıklı oylamayla gerçekleştirildi .  Yönetim kurulu ve başkanı seçecek olan delege isimleri belli oldu. Olağan kongre de 2 başkan adayının yarışması nedeniyle önem kazanan delege isimlerinin tespitinde hemen her mahalle muhtarlıkalrında kurulan sandıklarda delegeler kıran kırana yarıştı.

Aksakal Mahallesinde yapılan Zıraat Odası delege seçimlerinde  2 delege adayının yarışı kıran kırana  geçerken heyecan sandık sayımında yaşandı. 256 üyesi olan Aksakal Mahallesi delege seçimlerinde 156 oy kullanıldı. Çekişmeli  geçen oy sayımında sandıkta yarışan delege adaylarından Giray Özgür ve İsmail Süngü'nün her ikisine de 78 -78 oy çıktı. Oyların tekrar sayımında da sonuç değişmeyince kısa süreli gerginlik yaşanırken mevcut başkan Süleyman Dönmez Aksakal mahallesine geldi ve  huzurunda kura çekildi. CHP Bandırma meclis üyesi Erhan Atik'in torbadan çektiği kurayı İsmail Süngü ismi çıkınca Zıraat Odası Aksakal delegesi olarak İsmail Süngü  seçilmiş oldu.

Delege isimlerinin belirlenmesinden sonra seçilmiş delegelerin katılımıyla  Şubat ayının ilk haftasında başkan ve yönetim kurulu üyelerini belirleyecek seçimi gerçekleştirilecek.

Bandırma Zıraat Odası Başkan olağan kongre sürecinde   mevcut Başkan Süleyman Dönmez ve Özden Gümüş isimleri yeni başkanlık için yarışıyor.

BANDIRMA GERÇEK - 30-12-2018-SERHAT OZAR