Almanya'da Kuran Kursunda Küçük Çocuğa Cinsel İstismar

Ahlaksızlık sınır tanımıyor. Türkiye''de kamuoyunda büyük tepkilere neden olan Kurankurslarında cereyan eden cinsel istismar  haberlerine bir yenisi Almanya'dan geldi.

Alman Mitteldeutscher Rundfunk gazetesinin Berlin mahreçli haberine göre .6 yaşındaki küçük cocuk Kuran Kursu hocası tarafından Cami tuvaletinde cinsel istismara uğradı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de küçük yaşta 70 çocuğun Kuran kursuna gittiği bir camide, altı yaşındaki bir çocuk, Kuran kursu hocası tarafından cami tuvaletinde cinsel istismara uğradı. Gazetenin haberine göre Yaklaşık altı aydır Kuran kursuna giden çocuğun en çok sevdiğini belirttiği  Kuran kursu hocası tarafından cinsel istismara maruz kalması , başta çocuk olmak üzere ailesi ve çevresini şoke etti.

Olay sonrası vücudunda yaralar oluşan çocuğun ailesini bilgilendirmesiyle iğrenç istismar ortaya çıktı. Avrupa Postası’nın Mitteldeutscher Rundfunk'undan aktardığı habere göre, Kuran kursu hocasının cinsel istismara uğrayan çocuğu "Olay üzerine konuşursan seni ve aileni öldürürüm" diye tehdit ettiği belirtildi. İsminin açıklanmasını istemeyen çocuğun annesi ise yaptığı açıklamada, Kuran hocasının çocuğa "Senin için tuvalete kek ve meyve suyu sakladım" diyerek onu tuvalete götürerek orada soyunmaya zorladığı, buna tepki gösteren ve yüksek sesle bağıran çocuğun ağzını kapatan hocanın, cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Olay sonrası ilk yardım ekiplerini ve polisi arayan aile, çocuğu doktora götürdü. Doktor raporuyla çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı ve tecavüz şüphesi açık bir dille belgelendi.

kaynak http://www.mdr.de/investigativ/kindesmissbrauch-in-moscheen-100.html..

BANDIRMA GERÇEK - SOSYAL