Bakan Soylu Bandırma'da Coşkulu Kalabalığa Hitap Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bandırma’da düzenlenen mitingte  vatandaşlarla buluştu.

Bandırma Cumhuriyet Meydanında yoğun kalabalığa hitap eden Süleyman Soylu, ülkenin vereceği kararla Türkiye’nin geleceğinin değiştirilmemesini istedi. Türkiye’nin önünün kesilmesi için her türlü entrika ve oyunun yapıldığını belirten Soylu, “Şurada seçime 3 gün kaldı. Ülkem bir karar verecek, büyük milletimiz, aziz milletimiz bir karar verecek. Hem dünümüz için bir karar verecek; yani bize emanet edilenler için karar verecek. Hem bugünümüz için karar verecek hem de inşallah gelecek nesillerimiz için, yarının Türkiye’si için, güçlü Türkiye’miz için bir karar verecek. Aynı zamanda 780 bin kilometrekare için değil, yani kendi ülkemizin sınırları için değil, aynı zamanda ülkemizin yarınları için, etrafımızda ki coğrafya için; aynı zamanda yüzünü Türkiye’ye dönmüş ve Türkiye’den güç bekleyen, medet bekleyen, Türkiye’den hakkın ve hakkaniyetin tarafını tutmasını bekleyen insanlık için pazar günü hep birlikte bir karar verecek. Evet, bu karar inşallah ülkemizin yarınlarına da umut verecek” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Bandırma  konuşmasından ilginç notlar : 
Kıymetli Bandırmalılar ; Biz Amerika'nın parmak sallamasına bakmadık ve  çatır çatır girdik mi Afrin'e ! Bir terör  koridoru oluşturacaklardı .Türkiye'nin ekonomisini,ticaret yollarını ayıracaklar Türkiye'yi kendi halinde büzüşmüş bir ülke haline getireceklerdi. Türkiye buna müsaade etmedi değil mi ? Etmedi!  Ne dedi! Bütün dünyaya bir mesaj bıraktı. Hem Türkiye hem Tayyip Erdoğan ne dedi!. Ey dünya bu benim coğrafyam ! Bu coğrafyada ben varken kimseye oyun kurdurmayız. Bandırmalı hemşehrilerim Türkiye bugün ayakları üstünde duran bir ülke.

BİZ iYİLİK MEDENİYETİNİN ÇOCUKLARIYIZ.

Bizim güçsüz olmamızı istiyorlar. Bizi niye istemiyorlar? Bakın Afganistanda uyuşturucu üretiyorlar ve oraları İranı Pakistanı Irakı Ürdün'ü Suriyeyi karıştırıyorlar. Biz  Afrin'e girdik. 2 bin metrakare ve şimdi  oraya güvenle 318 bin kişi geriye gitti biliyormusunuz?. Bizim şimdi oralarda hastanelerimiz var, doktorlarımız var. Onlar Amerika Avrupa gittikleri yeri sömürdüler onlar gittikleri yerin yeraltı kaynaklarını aldılar sömürdüler. Biz Osmanlıda 600 yıl gittiğimiz her yerde adalet getirdik kardeşlik barış hizmet getirdik. Onlar sömürdüler savaş getirdiler. Afrin'de de Cerablus ta da bizim bugün hastanelerimiz var. Devlet su işleri su çıkarmak için mühendislerimiz var, hakimlerimiz savcılarımız var. Kaymakamlarımız vali yardımcılarımız okullarımız öğretmenlerimiz var ,Mehmetciğimiz var orada 4 bin kilometre kare de beş vakit Allahu ekber diyerek namaz kıldıran hocalarımız var. Biz büyük bir ülkeyiz bizden ürküyorlar! . Büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. O yüzden Türkiye'nin ayağını kesmeye çalışıyorlar.

BUNLAR BU MİLLETİN VEKİLİ DEĞİL PKK'NIN VEKİLİ

Ne diyelim . İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çok sert konuşuyormuş. Sevgili Bandırmalılar ben sert mi konuşuyorum!. KADIN ÇIKTI BEN SIRTIMI PKK YA DAYADIM DEDİ Mİ? DEDİ. BİZ NE yapacağız.Sırtını mı sıvazlayacağız!. Biz hem söyledik hem yaptık. Şimdi sana dört tane duvar verdik ister o yana duvara daya, ister bu yana duvara daya, hangi duvara dayarsan daya. Türkiye eski Türkiye değil. Kimseye Türkiye'de ameliyat yaptırmayız.  Kimseye bu ülkenin huzurunu bozdurmayız. Bugün PKK nın burnunu çıkarmıyoruz burnunu. Kıymetli  Hemşehrilerim kızıyorlar bana. Niçin İçişleri Bakanı böyle konuşur mu? İstanbul'da Taksim'de toplanacaklarmış Apo'nun İmralı'dan serbest kalması için Dıyarbakır'a kadar yürüyüş yapacaklarmış. Ben bunlara bu milletin vekili demiyorum.PKK'nın vekili bunlar. Dedik ki siz yürüyeceksiniz ha. Ulan sizi yürüten adam değildir dedik. Yürüyebildiler mi.Yürüyemediler. Taksim'de otellerinin önüne çıktılar evet ama 1 metre o kadar. Polisimiz onları şapa oturttu şapa!.

GÜNEYDOĞU'DA HUZUR VAR

Allahıma çok şükürler olsun bugün Güneydoğu'da huzur var huzur. Kardeşlik var. Nasıl Bandırma da sahide insanlarımız yürüyebiliyorsa Eruh'ta da Silopi de de Cizre de de aynı şekilde anneler çocuklarıyla yürüyebiliyor. Şükürler olsun. Ama vicdanımızda yara var unutamayız. Annelerin çocuklarının saçlarını tel tel örecekleri yaşta 13 yaşındaki kızları dağa kaldırıp terörist yaptılar. Türkiye’nin kaoslar ve kargaşalarla ilerlemesinin istenmediğini kaydeden Soylu, “Laik, dindar dediler bizi birbirimizden ayırabilmek için. Hepsi şu ayağımızın önüne baktırabilmek içindi. Hiç ufka bakmayalım, geleceği planlamayalım, hep sevincimizi kursağımızda bırakabilmek için on yıllardır saldırdılar. Yapmadıkları kalmadı. Hep küçümsediler, hep Amerika’dan, Avrupa’dan parmak salladılar. ‘Yapmazsanız ha’ diye başlayan cümlelerle milletimizi, ülkemizi on yıllardır tehdit ettiler. İstediler ki özgür olmayalım, hür ve bağımsız olmayalım, güçlü olmayalım. Yapmadıkları kalmadı bu ülkeye. Bizi birbirimizden ayırmak için her türlü fitne tohumunu ektiler bu ülkeye. Ve amaçları şu; zayıf bir Türkiye olsun, burayı istedikleri gibi yönetsinler. Amaçları şu; adım atan bir Türkiye olmasın. Hep kendi iç kaoslarıyla, kargaşalarıyla uğraşan bir Türkiye olsun. Son 7 yılda anamızdan emdiğimiz sütü de burnumuzdan getirmek istediler. Gezi olayları, 17-25 Aralık darbesi, 6-7 Ekim olayları hatırlarsınız 2015 7 Haziran’da PKK’nın siyasi kolu olan HDP yüzde 13 oy aldı. Daha ne istiyorsun? Belanı mı arıyorsun? Meclise girmişsin, çukur olaylarıyla beraber doğu ve güneydoğuyu yakıp yıktılar. Siirt hastanesini bir günde 7 kez yaktılar, 25 bin evi tarumar ettiler. Yetmedi camileri, kütüphaneleri yaktılar.

 Yetmedi ardından 15 Temmuz darbesi. Yetmedi bu ülkede 1,5 yıl önce Irak’ın kuzeyinde devlet kuracaklardı. Referandum yaptılar hatırlıyorsunuz değil mi? Bunu kurmuşlardı biliyor musunuz bunu kim engelledi? Recep Tayyip Erdoğan engelledi. Bir hat kuracaklardi Türkiye’yi Ortadoğu’dan, ticaret yollarından, kendi havzasından, Türkiye’yi gönül coğrafyasından ayıracaklardı. Dertleri oydu ve buna müsaade etmedik biliyor musunuz? Buna Türkiye müsaade etmedi, bu millet müsaade etmedi bununla  kalmadık, dünyaya bir not, gelecek nesillerimize de bir miras bıraktık. Dedik ki; ‘ey dünya dinle bizi’ bunu Tayyip Erdoğan söyledi; ‘bu coğrafyada ben karar vermedikçe kimse oyun kuramaz’ dedi.https://www.youtube.com/watch?v=-ly62of_kT0&feature=youtu.be

TEHDİTLE YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTIK MI!

Tayyip Erdoğan’ı tehdit ettiler, ültimatom verdiler. Dediler ki ‘sen şehir hastanelerini yapamazsın’ yaptık mı? Dediler ki ‘sen dünyanın en büyük barajını, hava limanını, tünellerini, Marmaray’ı, Osmangazi Köprüsünü, Yavuz Sultan Köprüsünü, 81 ildeki üniversiteleri, bölünmüş yolları, Atak helikopteri yapamazsın,otobanları yapamazsın dediler. Sen nükleer santrali yaparak Türkiye’nin enerji açığını kapatamazsın dediler. Dediler ki ey Türkiye sen insansız hava aracı yapamazsın, sen Atak helikopteri, Milgem savaş gemisini, yerli mühimmat, füze yapamazsın dediler. Bandırma, OOoh yaptık mı? Üzerimize geldiler. Türkiye’nin ayakta kalmaması için geldiler,İktidar olursunuz ama muktedir olamazsınız”

BUGÜN HER YERDE HUZUR VAR

Dağdaki terörist sayısının 15 binden 700’e kadar indi. Ben işin içindeyim Irak'ın içinde bir devlet kurmak istediler kim engelledi biliyormusunuz. Recep Tayyip Erdoğan engelledi.Biz bunlara kaç kere dedik. Dedik ki sizi terörist cenazesine göndermeyiz, bu milletimizin ciğerine size hançer saplattırmayız, yalandan onların başında ağlayıp da bu milleti üzmeyiz. Türkiye eski Türkiye değil. Geçen gün bir cezaevinde bir terörist öldü. Sonra aldılar bunların vekilleri –ben bunların vekillerine milletvekili demiyorum. Neden demiyorum? Bu milletin aziz isminin onların vekillik sıfatının önüne gelmesini kendime yediremiyorum. Bunların karakterleri ve şahsiyetleri milletin o aziz sıfatını almaya münasip değil. Ne yapacaklar? Gidecekler Diyarbakır hava limanına teröristin cenazesini karşılayacaklar, sonra da mezarlığa defnedip tören yapacaklarmış. Diyarbakır valisini aradım, hava limanının yakınında bunların esamelerini bile görmek istemiyoruz dedim. O eskidendi. Yani gidecekler bu milletin kalbine hançer saplayacaklar. Ülkemin huzurunu bunlara bozdurmayız. Bugün doğu ve güneydoğuda Bandırma’da nasıl huzur varsa Şırnak’ta, Batman’da, Diyarbakır’da, Bitlis’te her yerde huzur var. Gecenin bir saatinde Bandırma’nın sahilinde bir anne nasıl kızıyla birlikte geziyorsa, bugün benim ülkemin Eruh’unda da, İdil’inde de, Diyarbakır’ında da, Batman’ında da aynı huzur var.

BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRMEZSEM NAMERDİM

Şurada vicdanımız sızlıyor. 13- 14 yaşındaki çocuklarımızı dağa götürdüler. Ellerine kalaşnikof verdiler. 13 yaşındaki kızdan terörist olur mu? Anaların ellerini böğürlerinde bıraktılar. Ben de bir babayım, siz de anne, babasınız  O Murat Karayılan hayvanına, o Cemil Bayık hayvanının masasına  o çocukları meze edip sonra  taciz, tecavüz edenlerin bir daha anasının yüzüne bakamasın diyenlerin Bandırmalılar size söylüyorum burunlarından fitil fitil getirmezsem namerdim. . Size bir şey söyleyeceğim ama kimseye söylemeyin. Onların doktor, mühendis olmasını, bu memlekete hayırlı evlat olmasını sağlamak istiyoruz. Dağlarda 15 bin terörist vardı şimdi 700 terörist kaldı. Hiç merak etmeyin kalanların da haklarından geleceğiz. Aslanlarımız peşlerinde. Aslanlarımız kovalıyorlar, onlar sıçan gibi kaçıyorlar. İnsansız hava araçlarımız var ya, yeni Mayıs ayında onların altına bir aparat takıyoruz. Bundan sonra teröristler değil dağda yürümek bırakın artık kafalarını çıkaramayacaklar, ben savunma sanayinin icra kurulu üyesiyim. Hepsini söylemiyoruz bilseniz ülkemiz başka bir noktaya geldi. Son 7 yılda anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmek istediler olmadı  şu dört buçuk yılda aynısını yapmak istiyorlar. 

KANUN BANA YETKİ VERMİŞ BEN İÇİŞLERİ BAKANIYIM

Son on yılda 9 seçim. Buna hangi ülke dayanabilir. On yılda darbe. Hangi ülke yapabilir. İstikrar gerekli . Şimdi yeni bir tezgah kuruyorlar. Amerika yapıyor. Eskiden sus diyorlardi.Şimdi kim benim memleketime tuzak kuruyorsa onu söylemezsem namerdim. Döviz operasyonu yapacaklar. Az oy olursa önümüzdeki dört buçuk yılda Erdoğan'a istediğimiz gibi ezeriz operasyonu yaptılar. Apo için ölüm orucu yapandan Belediye meclis üyesi olur mu?
31 Mart’taki seçimlerde PKK ve HDP’nin belediye meclislerine sokulmak istediğini belirten Soylu, “Buraya kadar geldik. Peki, bugün belediye meclis üyeliklerine 325 tane PKK ve HDP iltisaklıyı, 178 tane PKK’dan işlem yapılmış insanı koymanın ne anlamı vardı. Kılıçdaroğlu diyor ki tutukla madem bunları. Yoo. Selahattin Demirtaş Recep Tayyip Erdoğan karşısında aday oldu mu ?Oldu!  Nasıl aday oldu. Çünkü mahkemeleri bitmemişti. Temiz kağıdı aldılar. Onların PKK ile iltisaklı olduğunu sen biliyorsun. Onlar senin partinin değil onları kandil yazdı verdi. Onlarda temiz kağıdı yok senin kafan temiz değil. Sevgili Bandırmalılar ben İçişleri bakanıyım kanun bana yetki vermiş . Bandırma Belediyesinde apo posteri asmış birisini bana şikayet etseniz onu açığa almıyacakmıyım yani. Beş yıl mahkeme kararı mı bekleyeceğim. O zaman 94 tane Belediye Başkanını niçin görevden aldık. Teröre adam para gönderin diye mi. Kanun bana diyorki bunları görevden alacaksın. Şimdi doğu güneydoğuda niçin huzur var. Kanunun bana verdiği yetki de kanun gücünden kaynaklanıyor. Kılıçdaroğlu'nun ayağının bastığı yerde ot bitmez.Ne devleti biliyor hiç bir şey bilmiyor.

TERÖRİSTİN İSMİNİ SOKAĞA KOYDURTMAYIZ

Bekleyeceğiz PKK ya sevk yapsınlar.  Adamı duydunuz, adamın yüzünde meymenet yok yahu. O HDP’nin eş başkanı var Sezai Temelli diye bir adam ‘Kürdistan’da biz kazanacağız, batıda AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz’ dedi değil mi? Peki, Kürdistan diye bir yer var mı? Peki, buna Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan yok diyor. Biz kendimiz böyle bir yer yok diyoruz. Peki, Kılıçdaroğlu çıkıp dedi mi ki edepsiz Sezai o Kürdistan lafını senin ağzına tıkarım dedi mi? Duydunuz mu böyle bir şey!. Siyasete baş olmak için girip, şimdi kuyruk olan Meral Akşener’den böyle bir şey duydunuz mu?  Peki, rahmetli Erbakan’ın milli görüşünü iki milletvekili için PKK’ya yaslayan Tamer Karamollaoğlu’ndan böyle bir söz duydunuz mu? ŞanlıUrfa'da PKK yı sokmak için çaba sarfediyorlar.  Bu millet çok bedeller ödedi. Türkiye güçlü olmasın diye bir tezgah var. Her yerde sözleşme imzaladılar. Biz terörle mücadeleyi yapmasakmıydık bu terörle mücadeleyi. . Alp Başkan Belediye Başkanı olunca Allah muhafaza bir şehit gelince bir sokağa adını verince diyecekler ki bir teröristin ismini de öteki  sokağa ver.Bunu kaldırabilirmisin Bandırma . Türkiye de ki spor merkezlerine bile   terörsit ismi verdiler. Tayyip Erdoğan futbolu biliyor değil mi? Ayağına top yakışıyor. Topu Tayyip Erdoğan’ın ayağına bir verin de şu Kılıçdaroğlu’nun kalesine bir 90’dan çaksın. Verecek misiniz” diye konuştu.

UYUŞTURUCU SATANLARIN AYAĞINI KIRIN DEDİM

Bana kızıyorlar böyle bir şey söyledin mi. Evet söyledim. Okullarımızın etrafında uyuşturucu satanları görünce kırsın ayağını dedim . Yanlış mı söyledim .Büyük mücadele yapıyoruz. Uyuşturucu da Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını yapıyoruz. PKK nın on milyar liralık  uyuşturucusunu yakaladık şah damarlarını kestik şah. 1 Ton kokanile çocuklarımızı zehirleyeceklerdi. O annelerimizin ızdırabını bilmedikleri için. Yüzde seksen bitirdik kalanı da bitireceğiz. Bizim yapacağımız iş budur tam istim üzerindeyiz. Bir evladınız kardeşiniz Tayyip Erdoğan'ın yoldaşı olarak söylüyorum. Bu uyuşturucu cellatlarını toprağa gömmezsek namerdim .

BENİM GÖREVİM YANGIN SÖNDÜRMEK DEĞİL ÖNLEM ALMAK

Kararı milletimiz verecek  Ne oldu yahu? Bunlar akıllarını mı yitirdiler. Bir şey söyleyin. O zaman ya onlar akıllarını yitirdiler ya biz yanlış yaptık.  Biz onların 94 tane belediye başkanlarını görevden aldık bunların yanlış mı yaptık. Teröre yardım eden, malzeme gönderen, para gönderenleri aldık iki yılda oraları şahlandı. Son 30 yılın teröre en az katılımı 2018 yılında yaşandı. En çok nerden gitti biliyormusunuz Esenyurt 'ten HDP teşkilatından  gitti. De. mek ki doğru adım atıldı. Benim görevim yangın söndürmek itfaiyecilik değil. Olay olduğu zaman değil bana verilen görev bu milletin başına birisi çorap örmeye musibet getirmeye kalkarsa  olay olmadan önce onun tedbrini almak böyle bir tertipten milletimizi korumaktır. 31 Martta zayıflarsak  6 yaşındaki çocukların eline taş verirler kaymakamlarımızı valilerimizi taşlattırırlar. Öyle bir tezgah kuruyorlar. Türkiye’ye tekrar kaseti başa sardırmak istiyorlar.

Bu memlekette bizden çok var ama bir memleketimiz var. Biz kuluz hatamız olur ama samimiyetimiz eksikliğimiz yoktur. Amerika Avrupa hedef tahtasına koyarsa koysun. Kıymetli Bandırmalılar . Biz burdayız . Bandırmadayız bizim evlatlarımız dört metre karda yerin altında beş metre karın altında Tendürek'te Gabar'da Cudi de ,Cevaşin'de Besler deresinde  bizim evlatlarımız mücadele ediyorlar. Bana sordukları zaman bakanım biz buraları temizledik şiz şehirlere girmesini engellemediniz  ben ne söyleyeceğim  şehit ailelerimize ne diyeceğim Bandırmalılar. 

UYUŞTURUCU TERÖRİSTİN  BELEDİYE MECLİSİNDE NE İŞİ VAR

O zaman biz ne anlatırız. Bir bomba taşıyıcısının belediye meclis üyesinde ne işi var? Ben söylüyorum diye Kılıçdaroğlu bana hakaret ediyor. Bana teşekkür etmesi lazım. Şimdi uyuşturucu satıp da parasını PKK’ya gönderen adamın belediye meclisinde ne işi var yahu. Esnaftan haraç toplayıp o paraları PKK’ya gönderen adamın ne işi var? Karakola bomba atan adamın ne işi var? Apo için açlık grevi yapan adamın belediye meclisinde ne işi var? Adam mı bulamadınız yahu. Ne olursunuz biz o zaman şehit Aybüke öğretmenimize ne diyeceğiz bana bunu söyleyin. Biz Bedirhan bebeye ne diyeceğiz? Her şehit cenazesine gidiyoruz, aileleri teselli ediyoruz. Beni teselli etme ben canımı veririm diyen o ailelere ne diyeceğiz? Benden önce de bakan vardı, benden sonra da olacak, bu arkadaşlardan da çok var. Makamlar, mevkiler gelip geçicidir ama bu memleketten bir tane var. Gözünü dikenin gözünü oyarız. Ne olursunuz bunlara fırsat vermeyin. Ben bu fotoğrafı doğuda ve güneydoğuda gördüm. Yapacakları nettir; Allah muhafaza bir şehit geldiğinde şu caddenin ismini; inşallah başkanımız belediye başkanı olur. Aile der ki çocuğumuzun ismini caddeye, parka verir misiniz der. Biz de başımızın üstüne deriz. Bunu büyükşehire getirecekler. O zaman da bunlar bir dakika ismi verelim de şurada bizim bir teröristimiz öldü, onun ismini de şuraya verelim diyecekler. Bandırma bunu kaldıramazsın biliyor musunuz? Bunu kimse kaldıramaz. Doğuda, güneydoğuda terörist isimlerini sokaklara verdikleri için, bunlarla karşı karşıya kalmamak için bunu söylüyorum. Eyvah sonra para etmez” dedi.

BEKÇİLER ARTACAK

Kıymetli Bandırmalılr Bandırma da bekçi var mı? Var. Şimdi söyleyeyim daha da gelecek. Tayyip Erdoğan bana dedi ki Vatandaşım düdük sesini duyacak rahat uyuyacak. Bir anne çocuğunu oula gönderdiği zaman gözü arkada kalmayacak. Musallat olana biz musallat oluruz. 275 Mafia örgütünü çökerttik. Benim ülkemin şehirleri dünyanın en güvenli şehirleri olacak. Bu yıl 16 buçuk miyon turist gelecek Antal'ya ya. Mardin'e 3 Milyon. Otellerde yer kalmadı. Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli Venedik gibi oldu gondollarla dolaşıyorlar 2019 da otellerde eyer yok. Valiye ahşap yerler geçici olsa da yapın dedim. Kıymetli hemşehilerim bizim boynumuzu Kandil'in önünde eğik bırakmayın tamamen alalım.

ALP BOSTANCI VE YÜCEL YILMAZ'A DESTEK 

Alp Başkanımı seviyormusunuz. Güzel bir adamdır. İlçe Başkanlığı da yaptı. Burnu kaf dağında değildir. Sorumluluk aldı mı çok çalışır. Bu güzel adama Bandırmanın güzel evladına güçü bir desteğe söz veriyormusunuz. Alp Başkan bu sevgi sorumluluk ister .Çok çalışmak lazım. İnşallah. Ben de Alp Bostancı'nın Bandırma'nın emrindeyim. Yücel Başkanımın şöyle bir huyu var Karesi de uzun zaman miletin gönlünde olmuş birisi için söylerler Yücel Başkan su kaynatmamıştır. Çalışkan Güçlü biri adamdır. Önümüzdeki beş yıl Balıkesir Büyükşehir Başkanı için söz veriyormusunuz. Bende emirlerine amade olduğumu söylüyorum. Allah bizi mahcup etmesin"   https://youtu.be/DL6vc3fLBEA

BANDIRMA GERÇEK - 28-03-2019 - EDİT . MEHMET LEVENTOĞLU