Balıkesir BŞB Basketbol Deplasmanda 1 Sayı İle...

Utku Tahtacı

Balıkesir BB Basketbol Deplasmanda Kocaeli BŞB Kağıtspor karşısında müsabaka genelinde  üstün götürdüğü maçı 71-70 kaybetti.

Misli.com TBL 10. haftasında Kocaeli BŞB Kağıtspor ile deplasmanda karşılaşan

Karşılaşmaya Balıkesir Büyükşehir Belediyespor 8-0 ile başladı. Mola almak zorunda kalan Kağıtspor,  mola dönüşü Cihan'ın içeriyi iyi beslemesiyle pota altında etkili olmaya başladı ve ilk periyot 17-17 eşitlikle tamamlandı.

İkinci periyota uzak atışlarla arka arkaya skor bularak başlayan Balıkesir BŞB farkı açmaya başladı. Savunmada ve hücumda rakibine karşılık vermekte zorlanan Kocaeli ekibi skorun gerisinde kalmaya devam etti. Mc Cormick ve Skeens ile son bölümde sayılar bulan Kağıtspor farkı tek hanede tuttu. 1. Devre Balıkesir BŞB’in 32-27 üstünlüğü ile sona erdi. 

Üçüncü çeyrekte Mc Cormick’e takımın diğer oyuncularının da skor desteği vermesiyle, Kağıtspor farkı bir baskete kadar indirdi. Ömercan ve Şafak ile farkın kapanmasına izin vermeyen Balıkesir BŞB, üstünlüğü bırakmadı ve son çeyreğe 52-43 önde girdi.

Son çeyrekte Balıkesir BŞB, İzzet'in turnikesiyle farkı çift hanelere çıkardı (54-43). 8-2 seriyle iyi bir geri dönüş yakalayan Kağıtspor rakibine molayı aldırdı. Moladan Şafak ve İzzet'le kayıpsız dönen Balıkesir BŞB üstünlüğünü korudu. Rakibine 9-0 ile cevap veren Kağıtspor, 02.25 dakika kala karşılaşmada ilk kez öne geçti (64-63). Çekişme ve heyecanın daha da arttığı son bölümde iki ekip de serbest atıştan kayıpsız döndü. Balıkesir BŞB 39 saniye Bragg'in turnikesiyle farkı 1'e çekti (67-68). 22 saniye kala Mc Cormick ile çizgiye giden Kağıtspor, 2/2 ile dönerek farkı 3'e çıkardı. Moladan dönen Balıkesir BŞB arka arkaya iki hücumdan eli boş döndü. Kağıtspor'a bir kez daha faul yaptı ve Kağıtspor'da Mc Cormick 1/2 ile dönerek farkı 4'e çekti. Son saniyede Balıkesir BŞB, Ömercan ile üçlüğü kaydetti ancak öne geçmelerine yetmedi. Karşılaşmadan Kocaeli BŞB Kağıtspor 71-70 galibiyetle ayrıldı. Kocaeli'nin yeni transferi Brady Skeens ilk maçında 27 dakika sahada kalırken 10 sayı, 10 ribaund, 3 asist ve 1 blok ile karşılaşmayı tamamladı.

Öne çıkanlar...

Kocaeli BŞB Kağıtspor: Jvon Mc Cormick 35 sayı-5 ribaund, Brady Skeens 10 sayı-10 ribaund, Sertan Sarı 9 sayı-8 ribaund

Balıkesir BŞB: Ömercan Engin 18 sayı-4 ribaund, Şafak Edge 14 sayı-4 asist, İzzet Türkyılmaz 13 sayı-8 ribaund

05-12-2021/ HABER - FOTO: UTKU TAHTACI/ BALIKESİR