Balıkesir Büyükşehir Basketbol Akran Gemlikspor'a Fark Attı

misli.com TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ  7. haftasında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor evinde ağırladığı Akran Gemlik Basketbol’u 93-76 mağlup etti.

Maça; Mark Lyons – Carlton Bragg – Sercan Ergin – Bartu Yılmaz ve Ömercan Engin ile başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Mark ve Carlton ile üstünlüğü eline aldı ve ilk çeyrek 23 – 15 ile ev sahibi takımın lehine bitti.

2. periyota da dışardan ve pota altından etkili başlayan Balıkesir karşısında, geçen hafta çenesi kırılan Batın Tuna'dan yoksun mücadele eden Gemlik hücumda direnmeye çalışsa da savunmasını bir türlü oturtamayınca fark çift hanelere ulaştı ve birinci devre 49 – 37 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un üstünlüğüyle sona erdi al

3. periyotta Mark ve Carlton’un hücumdaki etkinliğine Bartu’nun da dahil olmasıyla fark gittikçe açıl ve bu periyotu Balıkesir ekibi 23 sayı farkla 72 – 49 önde kapadı.

4. Periyotta coach Semih Soğuksu’nun iki teknik faulle diskalifiye olduğu Gemlik, Darnell ve Berkay’la skor bulmaya çalışsa da, son 5 dakikada 11’e inen farkı, savunmada direnç gösteremeyince kapatamadı ve müsabaka Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un 93 – 76 üstünlüğüyle sona erdi

Öne çıkanlar...

Balıkesir BŞB: Carlton Bragg 30 sayı - 19 ribaund, Mark Lyons 20 sayı - 9 asist, Bartu Yılmaz 15 sayı

Bornova Bld Karşıyaka: Darnell Edge 20 sayı, Berkay Çıvgın 13 sayı, Önder Atun 12 sayı

14-11-2021/ BALIKESİR B. B. BASIN