Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Yaz Spor Okullarına Kayıtlar Başladı

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaz döneminde 8 farklı branşta ücretsiz verilecek yaz spor okulları için kayıtlar başladı.

Kayıtların ardından iki dönem halinde gerçekleşecek yaz spor okullarında ilk dönem 27 Haziran-5 Ağustos’ta, ikinci dönem 8 Ağustos-8 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Kurslar, 6 ila 15 yaş grubundaki çocuklara futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, güreş, jimnastik, judo ve boks branşlarında düzenlenecek.

Çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri ve spor yaparak yetişen bireyler olmaları hedeflenen yaz spor okullarında çalışmalar diyetisyen, psikolog ve fizyoterapist eşliğinde yapılacak.

Büyükşehir Belediyespor Başkanı İrfan Sarıgül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızın yazı sporla geçirmeleri, hareketli bir yaşam sürmeleri için Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın talimatıyla tüm çocuk ve gençlerimize ücretsiz bir şekilde, servis dahil spor yapma imkanı sunuyoruz. Çocuklarımız, yaz spor okullarında istedikleri iki farklı branş için başvuru yapabilirler." ifadesini kullandı.

Başvurular, Salih Tozan Kültür Merkezi ile Avlu Yaşam Merkezi’nde kurulan kayıt noktaları ile "https://basvuru.balikesir.bel.tr/Home/YazOkulu" adresinden online olarak yapılabiliyor.

Her branşın detaylı çalışma programına ise "https://balikesirbbsk.com" web adresinden ulaşılabiliyor.

09-06-2022- Muhabir:İlkan Toprak