Balıkesir Büyükşehrin İhaleleri Artık Canlı Yayında 

Balıkesir Büyükşehrin ihaleleri artık canlı yayında 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ‘şeffaf belediyecilik’ anlayışı ve ‘hesap verilebilirlik’ ilkesi doğrultusunda tıpkı Meclis Toplantılarında olduğu gibi ihaleleri de canlı yayınlıyor. 

İsteyen herkes ihaleleri Büyükşehir Belediyesi’nin YouTube hesabından takip edebiliyor. Erişilebilirliği ve güvenilirliği önceleyen bu sistem, Balıkesirliler’den de tam not alıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Küçükkaptan Başkanlığı’nda Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı bugün (06.04.2022) Büyükşehir Belediyesi 7. kat encümen salonunda yapılan 5 ihaleyi canlı olarak yayınladı. İlana çıkan ihalelerden satın alınan 18 dosyaya karşılık 5 ihaleye 11 firma teklif zarfı verdi. İhalelere verilen teklifler başkanlık makamınca onaylandıktan sonra kesinleşecek. 

Bugün yayınlanan ihalelere katılan firmalar şöyle;
Altıeylül İlçesi Dinkçiler Mahallesi 13631 ada 1 parseldeki 21 milyon lira muhammen bedelli arsanın ihalesine 4 firma katıldı. İhaleye Okumuşlar Yapı A.Ş. adına Hüseyin Okumuş, Hadi Enerji SAN.TİC.AŞ. adına Ahmet Kalan, Bakgörler Mimarlık Gemicilik İNŞ.SAN. TİC. A.Ş. adına İsmail Murat Bakgör ve Karal Girişim İNŞ. LTD.ŞTİ. adına Ali Altıntaş katıldı. İhaleye katılan 4 firma arasından Okumuşlar Yapı A.Ş., 30 milyon 900 Bin Lira fiyatla en yüksek teklifi verdi.

Altıeylül İlçesi Dinkçiler Mahallesi 13633 ada 1 parsel arsanın 5 milyon 950 bin lira muhammen bedelli ihalesine 3 firma katıldı. İhaleye Tuna Grup Eğlence Organizasyon TİC. LTD. ŞTİ. adına Tuna Gündüz, Okumuşlar Yapı A.Ş. adına Hüseyin Okumuş ve Bakgörler Mimarlık Gemicilik İNŞ.SAN. TİC. A.Ş. adına İsmail Murat Bakgör katıldı. İhaleye katılan 3 firma arasından Okumuşlar Yapı A.Ş., 9 milyon 500 Bin Lira fiyatla en yüksek teklifi verdi.

Bandırma İlçesi Edincik Mahallesi 331 ada 9 parsel arsanın 2 milyon 700 bin lira muhammen bedelli ihalesine tek firma katıldı. Dardarlar TUR.GIDA.İNŞ.DIŞ.TİC.ŞTİ. adına ihaleye katılan İsmail Aydın 2 milyon 750 bin lira fiyatla en yüksek teklifi verdi.

Edremit İlçesi Hamidiye Mahallesi 430 ada 29 parsel arsanın 15 milyon Lira muhammen bedelli ihalesine 2 firma katıldı. İhaleye Kafkas İnşaat TAH.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. adına Aydın Ateş ve şahsi olarak Yusuf Bayrak katıldı. İhaleye katılan 2 firma arasından Yusuf Bayrak 17 milyon 600 Bin Lira fiyatla en yüksek teklifi verdi.

Edremit İlçesi Çamlıbel Mahallesi 406 ada 1 parsel dinlenme kampının 170 milyon Lira muhammen bedelli ihalesine tek firma katıldı. Matlı Yem SAN ve TİC. A.Ş. adına ihaleye katılan Aydın Sayracı 170 milyon 5 lira fiyatla en yüksek teklifi verdi.

06-04-2022