Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Bandırma Ticaret Borsası’nı Ziyaret Etti

Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Borsamızı ziyaret ederek elektronik satış salonumuzda her sabah düzenlenen ihaleye katıldı.
Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Borsamızı ziyaret ederek bilgiler aldı. Kırcı, Borsamızın laboratuvarlarında yapılan analizleri izledi sorular sordu ardından da elektronik satış salonumuzda ihaleye katılarak salon satışını izledi.
Ziyaretlerinden dolayı Balıkesir Milletvekili Sema Kırcıya teşekkür eden Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Borsamız hakkında Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’ya bilgiler verdi. 
Halit Sezgin konuşmasında “Ürünlerimizin en iyi değerlerini akredite laboratuvarda analiz ederek en iyi fiyatların oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Salonumuzda bulunan Toprak Mahsulleri Ofisinin yetkilileri de satış sırasında belirlenen fiyatların altında kalan gerekli standarda sahip ürüne müdahale fiyatını uygulayarak çiftçimize avantaj sağlıyor. Borsamız ülkemizdeki altyapısını tamamlamış ender borsalardan. Akredite olmuş hububat laboratuvarı var. Bu husus üyelerimiz ve üreticilerimiz için bir ayrıcalıktır. Bandırma için bir kazançtır. Değerli çiftçilerimizin emek harcayarak ürettiği ürünlerin değerinde satılması için elimizden geleni yaptık ve yapmaya çalışıyoruz.” dedi. 
Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Bandırma Ticaret Borsası’nın bölge üreticileri için önemli bir kurum olduğunu belirtti. Sema Kırcı “İnşallah çiftçilerimiz için hayırlı bir hasat yılı olur. Önemli olan üretilen ürünün hak ettiği değeri alması. Borsa da yapılan donanımlı çalışma ile güvenli bir sistem tesis edilmiş, ürünler hak ettiği değerde satılıyor. Bu konuda Bandırma Ticaret Borsasını tebrik ediyorum. Bölgemizde bilinçli tarım faaliyetlerinin başlamasına katkı sağlayarak önemli bir iş yapmakta. Ürünler bilinçli bir şeklide yetiştirildiğinde hak ettiği değeri de buluyor. Bölgemizde bilinçli tarım yapıldığını görmek gerçekten çok güzel. Bandırma önemli bir tarım bölgesi.  ” diye konuştu.