Balıkesir'de 1200 Dekar Zirai Arazi Suya Kavuşacak

24 Ekim 2017, Salı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Balıkesir’deki Yatırımlarına Hızla Devam Ediyor…
Bayat Şehit Aydın Nazillioğlu Göleti İnşaatı Tamamlanıyor…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Balıkesir’i baraj ve göletlerle donatmak için yatırımlara hızla devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Bayat Şehit Aydın Nazillioğlu Göleti inşaatı tamamlanıyor.

Balıkesir’e yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam eden Bakanlık yeni bir tesisi daha tamamlıyor.

Balıkesir merkezde kil çekirdekli kaya dolgu tipinde ve 33,5 metre yüksekliğinde inşa edilen gölet ile 125.467 metreküp su depolanacak ve 1.200 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Şu an itibariyle yüzde 99 seviyesine gelen gölet 10 milyon 330 bin TL’ye mal edilecek. Göletin hizmete alınmasıyla ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 440 bin TL katkı sağlanacak.
“Balıkesir’de Sulanmadık Arazi Bırakmamak İçin Büyük Bir Gayretle Çalışıyoruz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanlık olarak Balıkesir’de muazzam yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Çok verimli topraklara sahip olan Balıkesir’de sulanmadık arazi bırakmamak için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bayat Şehit Aydın Nazillioğlu Göleti’ni önümüzdeki ay sonuna kadar tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz. İnşa ettiğimiz bu gölet şimdiden Balıkesir’imize hayırlı olsun.”

BANDIRMA GERÇEK-BERKAN KOZAN