Balıkesir'de 516 Sporcu ve 42 Okul Takımı Ödüllerini Aldı

OKUL SPORLARINDA ÖDÜL HEYECANI

    2018-2019 yılı Okul Spor faaliyetleri 2. Dönem İl Birinciliği Ödül Töreni bugün Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlendi. Dereceye giren 516 sporcu ve 42 okul takımına madalya ve kupaları verildi.

    Balıkesir Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen İl Birinciliği Ödül Töreni’nde dereceye giren okullara ve sporculara ödülleri verildi.

    ​Basketbol, Futbol, Voleybol ve Futsal branşlarında Küçük, Genç ve Yıldız Erkekler ile Kızlar ayrı kategorilerde yapılan turnuvaya finalist 42 okul takımı katıldı.

    Fatih Ortaokulu halkoyunları gösterisi ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmalarıyla devam etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu 2018-2019 yılı Okul Sporları 2. Dönem İl Birinciliği müsabakalarında takımların göstermiş oldukları performans ve başarıdan dolayı tebriklerini ileterek, “Bugüne kadar yıl boyu 34 branşta spor faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. İlimizin her 4 gencinden 1’i okul faaliyetlerimize katıldı. Bu da Türkiye ortalamasının üzerinde bir sayı. Sevgili genç ve çocuklarımızla gurur duyuyorum. Şehir turizmi, ekonomisi ve tanıtımına da büyük katkı sağlayan spor alanında büyük organizasyonlara da ev sahipliği yaptık. Burada başarı elde eden takımlarımız Türkiye Okul Sporları Bölge Turnuvasında ilimizi temsil edecekler, kendilerine başarılar diliyorum. Bu müsabakalarda emeği geçen beden eğitimi öğretmenlerimize, sporcularımıza, okul idarecilerimize ve sporcularımızdan desteklerini esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

    Yüzlerce gencimiz ve çocuğumuzun aylarca süren mücadelelerinin ardından burada başarılarını takdir ettiklerini belirten Balıkesir Valimiz Ersin Yazıcı “Eğitim ve spor birlikte götürülebilir eylemlerdir. Çocuklar ve gençlerimiz! Spordan asla vazgeçmeyin. Hayatınızın her anında spor olsun. Bunun için bizim desteğimiz sizlere her zaman olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.  Vali Yazıcı; törenin açılışında halkoyunları gösterisi yapan Fatih Ortaokulu ekibini alkışlayarak, emeği geçen tüm kurumlara teşekkür etti ve başarılı sporcuları tebrik etti.

       Zorlu mücadelelerin ardından dereceye giren takımlara madalya ve il protokolü tarafından verildi.

    2018-2019 yılında 49.640 oyuncu ve sporcunun katıldığı okul sporları faaliyetlerinde toplam 4240 müsabaka yapıldı. 34 branş, 130 kategoride gerçekleştirilen müsabakalarda 1770 okul takımı mücadele etti.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Adres
: Bahçelievler Mah. Menekşe Sok. No:1
Telefon 
: 0266 2411942
Faks    
: 0266 2416652
Web
: balikesir.gsb.gov.tr
Facebook
: BalikesirGhsim10
Twitter
: @Balikesir_GHSIM
 

--