Balıkesir'de Bir Mahalle Karantinaya Alındı

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde Selimağa mahallesinde 1 sokak karantinaya alındı.
Tüm dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak enfekte olan insan sayısını hızla arttıran Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak hayati önem taşımaktadır.
Bu kapsamda, Dursunbey İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca, Kovid-19 salgını nedeniyle yeni tedbirler alındı.
Kurul tarafından ilçeye bağlı Selimağa mahallesinde No: 141-1, No: 142, No: 143 evlerini birbirine bağlayan iç yol sokağında Koronavirüs vakalarının görülmesi nedeniyle karantina kararı alındı.
Salgının yayılımının önüne geçmek ve toplum sağlığını korumak amacıyla yukarıda belirtilen bölümlerde, acil sağlık ihtiyaçları hariç ikinci bir emre kadar kolluk marifetiyle 14 gün karantina altına alındı. Karantina mahallinde bulunan vatandaşlarımızın sokak dışında olası ihtiyaçları "Vefa Sosyal Destek Grubu" görevlileri tarafından karşılanacaktır.
Söz konusu karar gereğince adı geçen sokakta vatandaşlarımızın kesinlikle bir araya gelmemeleri, evlerinde kalarak izolasyon kurallarına uymaları gerekmektedir
Belirtilen adreslere tüm giriş ve çıkışlar durdurulmuş olup ve ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina süreci devam edecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Balıkesir Valiliği

05.05.2020- BANDIRMA GERÇEK