Balıkesir'de Hafta Sonu Yasaklarına 387 Kişi İhlal Etti

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 387 kişiye cezalar kesildi! Yasaklara uymayan kişilere  392, 789 ve 3180 Türk Lirası arasında değişen miktarlarda para cezası kesildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrasında sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan vatandaşlara cezalar yazıldı. Balıkesir'de uygulama yapan polis ve jandarma ekipleri kurallara uymayan kişilere para cezası yazdı.Belirli şartlar dışında Balıkesir'in de aralarında olduğu 24 kent için sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Getirilen kısıtlamalar kapsamında işi olmadığı halde sokağa çıkanlara polis ve jandarma tarafından uygulama yapıldı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde Cumartesi ve Pazar günü yapılan uygulamalarda kurallara uymayan 387 kişiye 392, 789 ve 3180 Türk Lirası arasında değişen miktarlarda para cezası kesildi.

Kovid -19 salgını ile mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etmektedir. Bu kapsamda uygulamaya konulan diğer tedbirler ile birlikte ilimizdeki şehir giriş/çıkışı, 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan ya da 20 yaş altındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamaları (istisnalar ve belirtilen günler hariç) aynı şekilde devam etmektedir.

11-05-2020