Balıkesir'de Tutuklamalar..Bandırma'da Var..

Darbe teşebbüsü sonrasında kalkışmaya dahi,l olduğu iddiasıyla Balıkesir’de gözaltına alınan generallerin sıkı polis kontrolünde  adliyeye sevk edildiği alınan haberler arasında.Bandırma 6.anajet üs komutanı Tuğgeneral Mustafa Reşit Çelenk 'in de tutklananlar arasında olduğu bildirildi.

  Balıkesir  Polis Özel Harekat timleri Balıkesir Adliyesini tamamen kontrol altına alarak tutuklamalara devam ediyor.

Sivil minibüslerle adliyeye getirilen şüpheliler Balıkesir Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, Balıkesir 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu, Balıkesir Astsubay Meslek Yükseokulu Komutanı Tuğgeneral Şenol Alkış, Bandırma 6. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Mustafa Reşit Çelenk, Edremit 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Erdek Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli komiser yardımcısı Musa Ayar, adliyenin otopark kısmından içeri alındı.Öte yandan  gözaltındaki Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Tamer Akkoyun için ek süre istendiği alınan haberler arasında.Öte yanda başta Ankara olmak üzere yurdun değişik yerlerinde darbe yada kalkışmaya karışan subay yada asker kimlikli kişilerin karıştığı münferit olaylar devam ediyor. 

Başkent'te iki yerde çatışma çıktı Saldırganlar ile polis ekipleri arasında çatışma yaşandı. Saldırganlardan bir kişi ölü ele geçirilirken 2 kişi ise yakalandı. Ankara Valiliği, söz konusu şahsın psikolojik sorunları olan bir subay olduğunu açıkladı.

Yine Ankara'da darbe girişimine katılan subaylardan olduğu iddia edilen bir kişi, elinde silahla kaçarken, polisler tarafından vurularak gözaltına alındı. Bu kişinin rehin aldığı iki iki kişiyi öldürdüğü, iki polisi de çatışmada yaraladığı bildirildi

Alınan bilgiye göre, İrfan Baştuğ Caddesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde polis ekipleri, elinde silah bulunan bir şüpheliyi yakalamak istedi.

Polisten kaçan şüpheli, bir vatandaşı yaralayarak otomobilini gasp etti. Yaralı vatandaşın da içinde bulunduğu otomobille Ulus istikametine giden şüpheli, ÇankırıCaddesi'nde YİBA Çarşısı önünde durduruldu.

Bu sırada, içinde Mehmet Nevzat Alkan adlı vatandaşın bulunduğu 06 MNA 33 plakalı başka bir aracı gasp etmek isteyen şüpheli, kaçamayacağını anlayınca Alkan'ın kafasına silah dayadı.
Polisle çatışmaya giren şüpheli, silahla vurularak gözaltına alındı. Olayda, gasbedilen ilk aracın sahibinin öldüğü, çatışma iki polisin yaralandığı öğrenildi.

Olay yerinde incelemeler devam ederken, polisle çatışmaya giren kişinin üzerinden askeri kimlik çıktığı, bu kişinin darbe girişimine katılan subaylardan olduğu iddia edildi. Şüphelinin takibi sırasında da motosikletten düşen bir başka polisin daha yaralandığı kaydedildi.

BGHABERMERKEZİ