Balıkesir'de Yolcu Otobüsünü Rehin Alan Silahlı Kişi Sağ Teslim Alındı

Balıkesir - İzmir  karayolunda seyahat eden yolcu otobüsü içindeki yolcularla birlikte silahlı bir kişi tarafından rehin alındı.

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde bulunan çiğ köfte dükkanının ortakları arasında çıkan tartışmada Sadık Z. isimli olduğu öğrenilen şahıs ortağını başından vurdu. Olay yerinden kaçarak otobüsle İstanbul istikametine giden şahıs Balıkesir'de kontrol noktasında durdurulunca otobüs içerisinde silahla ateş ederek otobüs şoförü ve muavini rehin aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat ekipleri tarafından etkisiz hale getirilen şahıs gözaltına alındı

Balıkesir İzmir güzergahında seyreden Kamil Koç firmasına ait bir otobüsten akşam saatlerinde Balıkesir yakınlarında  imdat çağrısı yapılması  üzerine polis ekiplerince durduruldu.  Silahlı bir kişi tarafından içindeki mürettebat ve yolcularla beraber rehin alındığı anlaşılarak durdurulan   otobüsteki yolcuların tahliyesine izin veren silahlı şüpheli  daha sonra  otobüsü zor kullanarak   Balıkesir'e doğru hareket ettirdi. Polis Özel Harekat ve jandarma timlerinin kontrolünde barikat kurularak durdurulan  otobüste bulunan silahlı şahısla  Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in bizzat yürüttüğü operasyonda uzmanlarca yapılan görüşmeler sonucu teslim olmaya razı edilirken otobüste rehin tutulan şoför ve muavin ise olaydan zarar görmeden kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre silahıyla birlikte ele geçirilen şüpheli şahıs gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürülürken  Balıkesir İzmir yolu normal trafik akışına  yeniden  açıldı.

Olaya karışan şahsın kimliği henüz açıklanmazken silahlı şahıs ve yolcularla ilgili  çok yönlü soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

ayrıntılı bilgiler az sonra...

BANDIRMA GERÇEK - 26-02-2019 HAYRETTİN İLDAM