Balıkesirspor'de Gergin Kongrede Yeni Başkan Ümit Arslan

Balıkesirspor  olağan kongresinde 2 adaydan biri olan Ümit Arslan 329 oy alarak başkanlığa seçilirken, Balıkesirspor'un mali kurtuluşu için şirketleşmeyi öneren eski başkan Kadir  Dağlı 150 oyda kalarak seçimi kaybetti. Dağlı yönetimindeki faaliyet raporu yapılan oylamada ibra edilmedi. itirazlar sonrası  iki kez  yenilenen seçim sayım sonuçları aynı çıkarken oylama sırasında polis araya girerek yaşanan gerginliği yatıştırdı.Genel kurulda kulübün borcun 65 milyon lira olarak açıklandı.

Genel kurulda Kadir Dağlı, Ümit Arslan ve İbrahim Kaya başkanlığa aday oldu. İbrahim Kaya’nın listesinde yer alan isimlerle ilgili itirazlar üzerine  Divan Başkanı Mehmet Çalışkan’ın devreye girmesi ile İbrahim Kaya adaylıktan çekildi.

Balıkesirpor Başkanı Kadir Dağlı konuşması sırasında delegelerin laf atması sonucunda karşılıklı polemikler ortamın gerilmesine yol açınca Divan Başkanı Dr. Mehmet Çalışkan mikrofonu alarak ortamı yatıştırmaya çalıştı.

Genel kurulda konuşan Ümit Arslan, yönetim olarak  en büyük vaadlerinin şeffaflık olduğunu belirtirken, kulübün kasasına giren her kuruşu taraftarların internet sitesinden takip edebileceklerini söyledi.

Göreve geldiklerinde ilk yılı mali yapılanma ve toparlanma süreci olarak geçireceklerini vurgulayan Ümit Arslan, ” 2. yılımızı altyapı ve tesisleşmeye ayıracağız. Antrenman sahaları, soyunma odaları, Fitness salonlarını baştan sona yenileyeceğiz. En büyük hedefimiz 2023 yılında Balıkesirpor’u Süper Lige taşımak. Balıkesirpor’u düzlüğe çıkarmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Transfer tahtasını açacağız, bundan hiç şüpheniz olmasın. Kulübe sabit gelir kazandırmak için çalışmalarımız olacak. Kısa ve orta vadede gelir kaynakları sağlamak için projelerimiz hazır. Balıkesirspor’u bundan sonra siyaset üstü yönetim olarak temsil edeceğiz. Balıkesirspor’u bu şehrin yüküymüş gibi gösterenlere inat şehrin en değerli markası olduğunu göstereceğiz. Mahallelerimizde şampiyonluk şarkılarını yeniden söyletmek istiyoruz. ‘Ben’ değil, ‘biz’ olacağız” dedi.

Ümit Arslan başkanlığındaki yeni yönetim kurulu :

İlhan Eker, Metin Özpınar, Murat Ustalı, Ahmet Sakbaş, Ferit Gündoğdu, Rıza Tekin, Erol Çetin,Kazım Çaylan, Mehmet Demiraslan, Cem Özışıklıoğlu, Aytuğ Yarmaz, Burak Ceylan, Harun Özkan, İbrahim Teke, Sinan Eren, Ümmet Şengül, İbrahim Akdeniz, Hüseyin Atikler, Sadettin Akbaba ve Cihan Çakır.

Denetim Kurulu : Ahmet Aydemir, Okan Telaşeli, Alper Lale.

Disiplin Kurulu : Yasin Sağay, İlter Kuş, Remzi Boncuk, M. Birol Şahin, Metin Mengüç.

15-08-2020/SPOR MERKEZİ