Bandırma Bandırmaspor İçin El Ele Verdi. Başkan Onur Göçmez Güven Tazeledi

Bandırmaspor’da olağan genel kurul gerçekleştirildi. Başkan Onur Göçmez tek aday katıldığı seçimde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
TFF 1. Lig takımlarından Bandırmaspor’un  Olağan Genel Kurulu Barış Manço Kültür Merkezinde yapıldı.  Tek liste ile giden seçimlerde mevcut Başkan Onur Göçmez güven tazeleyerek yeniden başkan seçilirken Yeni Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor.

Adem Yılmaz, Gürel Soylu, Özgür Kızıllar, Bilgen Süngü,Soner Koçoğlu, Mehmet Özbay, Mustafa Der, Özel Aydın, Onur Çon, Cihan Yılmaz, İsmail Aydın, Serdar Kuter, Cumhur Geçici, Tümay Özbeyli, Hasan Ustaoğlu, Emre Bahadır, Oğuz Kır, ve Erol Rüzgar.
Divan Başkanlığını Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, yardımcılıklarını Taner Ersöz ve Ömer Gözükara'nın yaptığı Genel kurulda  Özer Ergün'ün yönetim ve Denetim raporlarını okudu. Raporlara göre Bandırmaspor'un toplam borcunun 29 Milyon olduğu açıklanırken yapılan oylamada raporlar oy birliğiyle kabul edildi.

İlk konuşmayı Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun gerçekleştirdi. Bandırmaspor’a verdikleri sözlerin her zaman arkasında olduğunu ifade eden Başkan Tolga Tosun, “Tesisleşme ve kalıcı gelirler konusunda Başkan Onur Göçmez’e söz verdik. O da Bandırmaspor’a Başkan oldu. Biz her zaman sözlerimizin arkasındayız. Benzinlik yerini Bandırma Spor Vakfı’na verdik. Ancak ihaleye katılan olmadı. Ayyıldız Mahallesi’ndeki akaryakıt istasyonunun sözleşme süresini 9 yıl daha uzatarak buradan bir maddi destek elde etme yoluna gittik. 3 meclis üyemiz destek olsun diye Bandırmaspor Yönetimine girdi. Altyapı için kullanılması adına Edincik Eski Belediye Binası’nı altyapı sporcularına tahsis ettik. Bu dönemde ise vakfın 55 dönümlük arazisi için bir takım gelişmeler oluşturmaya çalışacağız. Bu araziye Bandırmaspor’umuza yakışan bir tesis yaparak, TOKİ tesislerimizin bu yeni yapacağımız tesislere taşımayı planlıyoruz. Ben buradan herkesi Bandırmaspor’a sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi.

Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez  konuşmasında,  “Birlik ve beraberlik içinde kırgınlıkları bir kenara bırakarak davranmak zorundayız. Bu yıl ligde çok zorlu takımlarla mücadele edeceğiz. Bizim işimiz delilik gerçekten. Yaptığımız işin mantığı yok. Biz  Bandırmaspor ile nefes alan insanlarız. Zaman zaman mesajlar verdik attığımız twitlerle fakat mesajlarımızın yerine gittiğinden pek emin değilim. Pandemide Türkiye’de en çok söz edilen  kulüplerden biri olduk. Ben buradan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Onların destek ve katkıları ile başarı geldi. Bırakmayı düşündüm. Çok yıprandık. Gelin kent  olarak beraber yıpranalım. Mali bir disiplinle, kıt olanaklarla hareket edip bir takım kuracağız.
Maddi destek almamız şart. Tolga Tosun ve Mehmet Kılkışlı Başkanlar ile toplantılar yaptık.  Tolga Tosun Başkanımla gelir oluşturma konularında görüştük. Mesela şu anda A Takımımızın kullandığı otobüsümüzü U-19 takımımıza vereceğiz. Çok başarılı sonuçlar aldılar bu sene.  Kendi çocuklarımızı yetiştirmek zorundayız. Tüm iaşelerimizi Tolga Başkanımız sağlayacak. Tüm tesislerimizin 55 dönümlük vakıf arazimize taşıyacağız. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bir süre önce idman sahamızın yapımını gerçekleştirdi. İkinci idman sahamızı da yapacaklarına inanıyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından genel kurulda yapılan oylamadan sonra Onur Göçmez güven tazeleyerek yeniden Başkan seçildi.

Fotoğraflar : Taner Ersöz

08-06-2021/