Bandırma Basının 100 Yıl Onur Gecesi?

Bandırma Basını 100. yıl Onur Gecesi ?

BANDIRMA'ya bu ilgi neden ve neler oluyor ? TGC den Başkan Turgay OLCAYTO, eski CHP li Altan ÖYMEN v.d, yine burdalar. Bandırma CHP lileri ve onların içindeki Lions ve Rotaryenler de, tabiatıyla burdalar.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti...(Cemiyet adını kullanamazlar, bu bir dernektir. ve adı da, Bandırma Gazeteciler Derneğidir.)
BGD adı kullanılsa da, TGC Türkiye Gazeteciler Cemiyeti kurumunun bütçesinden ve sponsorlardan alınan maddi desteklerle, 06.03.2019 akşamı Bandırmadaki 5 yıldızlı Grand Asya Otelde düzenledikleri, adına GALA, adına YEMEK, adına KONSER dedikleri, bir etkinlik düzenlemişsiniz. amenna ve sadakna ! 
TGCnin, Alman 'KONRAD ADENAEUR VAKFI' ilişkileri söz konusu, bunu biliyorsunuz ! 
Söz konusu vakıf Türkiye’de, Ankara merkezli olarak uzun yıllardır faaliyet gösteren, son zamanlarda İstanbul Büyükşehir Belediye eski başkanı AKP'li Kadir TOPBAŞ’ın başkanlığını yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), TESEV, SODEV gibi, pekçok kurum ve kuruluşla, şimdi de Bandırma Gazeteciler Derneği ile, ortak faaliyetler ve etkinlikler yürütmektedir. 

Bu vakıf ile ilgili, bugün Cumhurbaşkanımız olan o dönemlerdeki (2011) Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından, şu sözler halen aklımızdadır. 
"Bir Alman vakfı (KONRAD ADENAEUR STİFTUNG ‘kas’) CHP ve BDP'li belediyelere hibe veriyor ve o paralar, adresi belli ihalelerle, PKK'ya gidiyor. Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN"
Ben, bunca
yıl geçmesine rağmen, sayın Cumhurbaşkanımızın bu hassasiyetine halen katılıyor ama AKP lilerin, bu vakfın gölgesindeki Bandırma Gazeteciler Derneğinin ve TGC’nin ortaklaşa düzenledikleri etkinliklerde, yemek yiyip yemediklerini, bilmiyor diye düşünüyorum. 
BND-CİA ilişkisi kapsamında, KONRAD ADENAEUR Vakfının faaliyetlerini ve Fetullah GÜLEN’in FETÖ örgütüyle devleti ele geçiren faaliyetlerini, ilk ortaya çıkaran NECİP HABLEMİTOĞLU’nun öldürülmesi olayında da, bu vakfın adı çok geçmişti, hatırladınız mı ? 
Hatta ; 2002'de öldürülen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu dosyasının 'faili meçhul cinayetler' rafından indirilmesi isteyen gazeteciler olmuş, uzun yıllar Almanya'da yaşamış olan ve adını 'Nazi Avcısı' olarak duyuran Türk gazeteci yazar Talip Doğan Karlıbel'in kitabında ; " Hablemlitoğlu'nu Alman GSG 9 timlerinin öldürdüğü..." iddia edilmişti.
Alman Vakıflarının, AK Parti ve Hükümete yakın medya tarafından, terör destekçiliği (PKK-FETÖ gb) ve casuslukla suçlanmaları karşısında, KONRAD ADENAEUR'un, sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği tepkilere dayanamayarak, Ankaradaki bürosunu kapattığını da biliyoruz. 
KONRAD Adenaeur Vakfının faaliyet ortağı, TGC dir. Ayrıca, TGC-KONRAD ortaklığında gerçekleşen YEREL MEDYA SEMİNERİ isimli toplantılara, (67. si 23 KASIM 2013 tarihinde, Bandırma'da yapılmıştı.) Ayrıca yine bu vakıf faaliyetlerinden olmak üzere ; Medya projeleri çerçevesinde, 4-5 ARALIK 2013 tarihlerinde, 28. Yerel Basın Semineri, yine Bandırma da gerçekleştirilmiş, seminerin açılışında, o zamanki Balıkesir Valisi Atıl Üzelgün, Bandırma Belediye Başkanı Dr. Halil Ünlü ve TGC Başkanı Orhan Erinç, birer konuşma yapmışlardı. Bunların haricinde de TGC nin Bandırma ilgisi, nedense devam etmektedir ki, bu benim için calib-i dikkat ! bir durumdur.
5 Yıldızlı otelde, şatafatla gerçekleştirilen gala-yemek-konser e, katılanlar da ilgi çekicidir ve orda verilen resimler, bence günümüzü ve yarın ki Bandırma yı resmektedir. İki kutuplu siyasete itildiğimiz şu seçim arefesinde, iki kutup Belediye Başkan Adaylarının, birlikte, yanyana katılımının takdirini sizlere bırakıyorum da...

BGD nin kurucu üyeleri ( Mustafa KARATAŞ, Fikret ÇİL, Ümit ÇEKİRGE, Meltem ÇOBAN gb Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma No : 2016/15581 Esas No: 2016/4098, İddianame No : 2016/398 Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi ), BANDIRMA FETÖ iddianame ve yargılamalarında sanık olduklarını bildiğimden, bu kişiler halen derneğin üyesi midirler ? Değillerse, niçin değillerdir, kamuoyunun bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Veya ; Bandırma Gazeteciler Derneği’nin ilk kuruluş haberinin pompalandığı, duyurulduğu yer neresidir dersek mesela ; 17/25 Aralık 2013 olaylarının olmasından hemen önce, KASIM-2013'te ; FETÖ den Bandırma İMAMI olarak, Balıkesir'de ki bir GAYGUBET evinde yeni yakalanan tutuklu, ARİF PANSİYON ve BERK AŞ’nin de sahibi, iş bu Bandırma Gazeteciler Derneğinin sponsoru Arif KARANFİL’in, Tatlısudaki tesislerindeki bir mangal partisinde, kurulmuş veya BGD KURULDU diye açıklanmıştı da, İmam Arif KARANFİL in ifadelerinde, sorgusunda bu DERNEK, ne olarak geçmektedir ? Öğreneceğiz.

TGC ve BGD nin bu faaliyetlerinde boy gösteren sayın Belediye Başkan ve Meclis Adayları acaba rahat mı ? Öyle ya ; yarın bir laf gelirse, yavvv biz seçim öncesinde, oy alalım diye katıldık mı diyeceksiniz veya Bandırma ile ilgili 1/100.000 lik plan çerçevesinde, gelecekte 1/1000 lik ve 1/5.000 lik planlarınızla, oluşturacağınız Kanserojen KATI ATIK KİMYA SANAYİİ yapısını mı karşılamaya çalışıyorsunuz ?

Bilmiyorum.
Yeni öğrendiğimiz, 100 yıl öncesinde Balıkesir'de 16 Mayıs 1919 da Alacamescid te kurulan Kuvva-yı Milliyenin ilk yayın organı olan " İSTANBUL'A DOĞRU" isimli gazetenin Bandırma da basıldığını öğrendiniz diye, bunu başlangıç yapmanız, adına böylesi görkemli şatafatlı gala-yemek-konseri halka kapalı olsa da düzenlemeniz, elbette güzel de...

100 yıldır Bandırma basını ne yapmış ve bu yemekle ne yapmak istiyor ve Kuvva-yi Milliye’ye yakışıyor mu, bilemem. Mesleğim (Cİ) olsa idi, bu tür organizasyonlara, kesinlikle karşı çıkardım.
Ama Konrad Adenaeur un gölgesi TGC de devam ediyorsa, (Etmiyorsa bunu da ilan etseydiniz mesela) bu gölge, Bandırmadaki bu derneğe de düşüyor ki, keşke gölgesiz, bir sade basın açıklamasıyla, 'İSTANBULA DOĞRU' nun basım hikayesini, gazetelerinizde, sitelerinizde yayınlasaydınız da, 1919 Bandırma'da matbaacı kim ? Basan kimler... Bastıranlar kimler ? Bizde öğrenseydik ! Öğrenseydik... bu görkemli ve şatafatlı yemeğinizi, RUBATTO yu ve tükettiğiniz rakıları falan, emin olun hoşgörebilirdik !

07.03.2019 - NOGAYTÜRK