Bandırma Belediyesi Fen İşleri Hizmetleri Taktir Topluyor

Bandırma Belediyesi bünyesinde hizmet veren Fen İşleri ekipleri kentimizin çeşitli yerlerinde çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Fen İşlerinden yapılan açıklamada halen sürdürülmekte olan hizmetler hakkında bilgi verildi.

"Farklı ekiplerle farklı noktalarda hizmet veriyoruz.

KENDİ KAYNAKLARIMIZI KULLANIYORUZ

Taş Ocağı Ve Taş Kırma Tesisleri

Asfalt ve parke döşeme çalışmalarında kullanılan malzemenin hammaddesi kendi bünyemizde bulunan Taş Ocağı ve Taş Kırma Tesisinden elde ediyor. Bu tesisten çıkarttığımız karışık toz ve mıcır malzeme asfalt yapımında, oluşturduğumuz yeni yollarımızda ve parke döşeme çalışmalarında alt zemin malzemesi olarak ekiplerimiz tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda kendi tesisimiz olması nedeniyle hammadde maliyeti açısından önemli bir geliri de Belediyemizde kalmış oluyor.

Asfalt Üretim Tesisleri

Hammaddesini kendimiz ürettiğimiz mıcırla asfalt üretim tesislerimizde kendi asfaltımızı kendimiz üretiyoruz. Asfaltı kendi öz kaynaklarımızdan ürettiğimiz için de asfalt maliyetinde belediyemiz kar ediyor. Ayrı çevre ilçelerden gelen taleplere göre de asfalt satışı yaparak hem tam kapasite çalışıyor hem de gelir elde ediyoruz.

BUGÜNLERDE EKİBİMİZ NELER YAPIYOR?

Yeni Yollar Açılıyor

Gelişen ve büyüyen Bandırmamızda imarda yol olarak gözüken ancak henüz ihtiyaç duyulmadığından açılmamış sokakları açıyor ve yerine göre asfalt ya da parke çalışması yapıyoruz. Şu anda Küçük Sanayi Sitemizde, Ayyıldız Mahallemizde, 600 Evlerde yeni yollar açılıyor. 600 Evlerde yeni açılan sokaklarımızın parke çalışmaları sona yaklaştı.

Kırsal Mahallelerimizde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Büyükşehir Yasası ile birlikte Bandırmamızın Mahallesi olan 32 köy ve 2 Beldemizde ekiplerimiz aralıksız çalışmaya devam ediyor. Tüm mahallelerimizin iç yollarını, mezarlık yolu ve mezarlık iç yollarını yapıyoruz. Tüm mahallelerimize çocuk parkı yapıyoruz. Şu anda ekiplerimiz Sahil Yenice ve Eski Ziraatli mahallelerimizin iç yollarını yapıyor. Ayrıca Mahbubeler Mahallemize giden ve yolu planlardaki yerine çekiyoruz. Erikli Mahallemizde ise Kooperatifin yaptığı kantarın etrafında çevre düzenlemesi yapıyoruz. Kırsal Mahallelerimizin çoğunluğunu tamamladık. Kalan kısmı da hava şartları elverdiği müddetçe yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl içinde de kalan tüm mahallelerimizi bitirmeyi hedefliyoruz.

Kazılar ve Tamiratlar

Büyükşehir yasası ile ilçemizin en büyük sıkıntılarından biri kurumların yaptığı kazılar olmuştur. BASKİ, Telekom, Süperonline kentimizin çeşitli yerlerinde sürekli kazılar yapmaktadır.

Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) bir karar alarak 2017 Ağustos ayından itibaren BASKİ kazılarının tamiratında ilçe belediyelerine yetki verdi. Geçte olsa alınan bu kararı doğru buluyoruz. Ancak, bu tarihten önce BASKİ’nin Bandırma’da 2 bine yakın tamiratı yapılmamış kazılarının olduğunu biliyoruz. Bu tarihten önceki kazılarında tamirat yetkisinin ilçe belediyelerine verilmesini talep tekrar talep ettik. Ayrıca diğer kurumların yaptığı kazıların tamiratını İlçe Belediyemizin yapması için talepte bulunduk.

Fen İşleri Ekibimiz 2017 Ağustos itibariyle BASKİ’nin yaptığı kazıların tamiratını hızla gerçekleştiriyor. Bu tarihten önceki yaklaşık 2 bin BASKİ kazısı ve diğer kurumların kazdığı yerlerin tamiratını yapmak için de yetki bekliyoruz. Bu yetki belediyemize verildiği takdirde hummalı bir çalışma içine girerek tüm sokakların tamiratını yapacağız.

Şehitliğimize Engelli Rampası

Ülkemiz için göğüslerini siper eden kahraman şehitlerimizi ziyaret edecek engelli vatandaşlarımız için engelli rampası yapıyoruz. Bu vesileyle Vatanı uğrana canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Gazilerimize de ömür boyu mutluluk diliyoruz.

Ziraat Bahçesi Projemiz Devam Ediyor

Bandırmamızın geçmişten gelen yapılaşma şekli nedeniyle şehir içinde yeşil alan üretmeye maalesef yer yok. Biz de mevcut alanlarda proje üreterek daha etkin ve aktif kullanılmasını sağlıyoruz. General Balcı Çamlığı, Hürriyet Parkından sonra Ziraat Bahçemizde de projemizi hayata geçiriyoruz. Yeni yürüyüş yolları, Piknik masaları, Barbekü, Çeşme, tuvaletler ile birlikte genel ve lokal aydınlatmasını yaparak gece gündüz etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacağız.

Kazandırdığımız Araç Filosuyla Çalışmalar Daha Hızlı İlerliyor

Kıt İmkanlarımıza rağmen göreve geldiğimiz günden beri araç filomuzu genişlettik ve birçok iş makinası kazandırdık Belediyemize. Görev alanımızın genişlemesine rağmen araç filomuz nedeniyle daha etkin çalışabiliyoruz. Bandırmamız için tüm imkanları zorlayarak çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah Bandırmamız İl olarak büyümeye, gelişmeye ve güzelleşmeye devam eder. Çünkü Bandırmamız İl olmayı çoktan hak etmiştir."

BANIRMA GERÇEK-SERHAT OZAR