Bandirma Belediyesi yapiyor Baski Bozuyor.

Bandirma Belediyesi yapiyor Baski Bozuyor.

 

General Balcı Çamlığında Bandırma Belediyesi’nin yaptığı yerler BASKİ kazıları nedeniyle bozuldu. Bozulan yerleri yerinde inceleyen Belediye Bakanı Dursun Mirza BASK’nin çalıma sisteminden duyduğu rahatsızlıkları dile getirdi.

 

ÇAMLIK’TA YAPILAN YERLER BOZULDU

 

Balcı Çamlığı Projesine başlamadan önce BASKİ’den su hattının yapılmasını istediklerini belirten Başkan Mirza; “Çalışmalar başlamadan önce hattın yapılmasını istedik. Ancak yapmadılar. Biz projemizi bitirdikten sonra su hattını çekeceklerini söylediler. Biz de yapılan yerlere zarar vermemeleri konusunda kendilerini uyardık. BASKİ Bandırma Şube Müdürü İbrahim Alkış’ta yapılan yerleri bozmadan, tel örgünün dışından hattı çekeceklerini söyledi. Ancak bugün Balcı Çamlığında görevli personelimiz yaptığımız yerleri bozduklarını söyledi. Gelip yerinde inceledik. BASKİ Bandırma Şube Müdürü İbrahim Alkış’ı aradım. Tel örgünün dışından geçeceğini, haberi olmadığını söyledi.  BASKİ planlananın dışında hareket ederek bizim yaptığımız yerleri bozarak gidiyor. Hafta sonu kimsenin olmadığı anda gelip, sorumsuzca başına buyruk bir şekilde bizim para ve emek harcayarak yaptığımız şeyleri bozuyor” dedi.

 

MAHALLELERDE DE BENZERLERİ YAŞANIYOR

 

Benzer şeyleri Bandırma içinde ve dışındaki mahallelerde de yaşadıklarını ifade eden Başkan Dursun Mirza; “Maalesef BASKİ kazdıkları yerleri özensizce kazıyor. Kazdıkları çukurları üstün körü mıcırla doldurarak kapatıyorlar. Çıkan hafriyatı da bir kenara bırakıyorlar. Asfaltı veya kaldırımı onarmadan bırakıyorlar. Mezarlık yolunu kazdılar. Kazılan yeri mıcırla doldurdular ama asfaltı yapılmadı. Artan hafriyatın bir kısmını kaldırımın kenarına yığdılar. Bir kısmını da eski tır parkına götürüp dökmüşler. BASKİ’nin kazılarından dolayı Bandırmalı vatandaşlarımızda bize şikayet ediyorlar” dedi

B.G HABER-SERHAT OZAR