Bandırma Eski Hal Binası Modernleşiyor

Bir dönem Bandırma'nın en cazip alışveriş çarşısı olan çok katlı eski hal binası restore edilerek yenilenecek. Bandırma Belediyesinin hazırladığı projeyle bugünkü eskimiş görünümünden kurtarılacak olan kompleks sivil toplum örgütlerininde toplandığı modern bir çarşı ve kültür alanı olarak hizmete devam edecek. Bandırma Belediyesinden yapılan açıklamada :

"Esnaflarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin bulunduğu Eski Hal Binamızı restore ederek Bandırmamıza yakışan bir görünüme kazandırıyoruz.

Eski Hal Binamızın yer yer dökülen sıvası yapıldı. Bozulan mermerler yenilendi. Su giderleri tamir edildi. Merdivenler ve zeminde deforme olan yerlerin tadilatı yapıldı. Ayrıca Hal Camimizin abdest alma yerlerinin fayansları ve iç dizaynı yenilendi. Gazilerimize ve şehit yakınlarına verdiğimiz yerin kapı, pencereleri ve boyası yapıldı.

Daha güzel bir Bandırma için bir taraftan Kapalı Pazar Yeri, Güneş Enerji Santrali, Balcı Çamlığı, Kurban Satış Yerleri, Kültür Merkezlerimiz gibi büyük projeleri hayata geçirirken diğer taraftan da kentimizin görünümünü daha da güzelleştirecek çalışmalar yapıyoruz. Yargı yoluyla geri aldığımız caddelerimizi; Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi ve Kaşif Acar Caddemizi yenileyerek Bandırmamıza yakışan bir görünüm kazandırdık. Kaşif Acar Caddemizde bulunan Eski Hal Binamızın tadilatını yaparak yeniliyoruz.

Bildiğiniz gibi Eski Belediye Binamızın bir katını Sivil Toplum Örgütlerine hiçbir kazanç amacı gözetmeden, çalışmalarını yürütmeleri ve Bandırmamıza daha hizmet verebilmeleri için tahsis etmiştik. Burada yer kalmadığı için bazı sivil toplum örgütlerimize de Eski Hal Binamızda yer vermiştik. Hem sivil toplum örgütlerimiz hem de binamızda bulunan esnaflarımız yenilenen ve güzelleşen yüzüyle binamızda hizmetlerini sürdürecekler. Hep birlikte daha güzel günler için Bandırma Belediyesi olarak tüm sivil toplum örgütlerimizi destekliyoruz"

BANDIRMA GERÇEK - EDİT . SERHAT OZAR.