Bandırma Fatih Ortaokulu öğrencileri hayvan barınağı için destek verecek

Bandirma'lı Ögrencilerden Sokak Hayvanları İçin Barınak Desteği.

'Bandırma Fatih Ortaokulu öğrencilerinden duyarlı davranış . Sokak hayvanları ve kuşlar için barınaklar yapmak için proje hazırlayacak olan  Bandırma Fatih Ortaokulu öğrencileri, bu hayvanları yakından tanımak için Bandırma Hayvan Barınağı'nı ziyaret ederek bakımı yapılan hayvanları yerinde görerek proje için  araştirma yapti. 

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında düzenlenen geziyle hayvan barınağında bulunan köpek ve kedileri ziyaret ederek, ogrenciler bilgilendirildi.

Öğretmen  Guler Dindar, yaptığı açıklamada, okullarında sokak hayvanlarını korumaya yönelik proje hazırlığında olduklarını belirterek, şunları söyledi:

'Sokak hayvanlarını korumak adına bir proje gerçekleştiriyoruz. Bu projemiz kapsamında öğrencilerimiz, kulübe tasarlayacaklar, kuş yuvaları, kedi evleri tasarımı yapacak. Bu nedenle bir yarışma planladık kendi aramızda. Proje kapsamında öğrencilerimizi, ilk izlenimlerini sağlamak ve bilgi edinmek amacıyla buraya belediyenin barınağına getirdik.'

Barınak sorumlusu veteriner hekim Yıldıray Elik ise öğrencilere barınakla ilgili bilgi vererek, 350 sokak hayvanın bulunduğu barınakta, kedi, köpek, martı, karga gibi hayvanlara hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.

BANDIRMA GERCEK- BERKAN KOZAN