Bandırma Kent Konseyi ve Bandırma'nın Çevre Örgütleri..

BANDIRMA KENT KONSEYİ ve BANDIRMA’NIN ÇEVRE ÖRGÜTLERİ HAYDİ YİNE İYİSİNİZ(!).

Çünkü Bandırma’nın bazı semtlerindeki aşırı boyuttaki çevre kirliliklerini sizin görüp çözüm üretmeniz gerekirken, BANDIRMA GERÇEK GAZETESİ İNTERNET SAYFASI’nda Gazetenin muhabirleri ve çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından bu kirlilikler fotoğraflarıyla gündeme getirilip ilgililere arz ediliyor.

Ne kadar güzel(!) değil mi?.

Söz konusu haberi GERÇEK’in İNTERNET SİTESİ’nde görmüşsünüzdür mutlaka, ama KENT KONSEYİ, ÇEVRE DERNEK ve ÖRGÜTLERİ olarak kendi payınıza düşeni alıp harekete geçtiniz mi? yoksa ON KASIM’daki konserde olduğu gibi bugünlerde YILBAŞI BALOSU’na mı hazırlanıyorsunuz?.

Ya da Çevre kirliliği her zaman var ve olacak, ona çözüm üretmek her zaman mümkündür ama KONSER ve BALO gibi etkinlikler her zaman bulunmaz mı diyorsunuz?.

Eğer öyleyse hadi gene iyisiniz, çünkü biz yine sizin yerinize Tünelin üzerindeki surların etraflarındaki pet şişe ve çeşitli atıkları fotoğraflayıp ilgililerin görüşlerine sunacağız, merak etmeyin ve sizler rahatınıza bakınız.

Ayrıca, Bandırma, Erdek yolundaki Malta deresinin sonundaki köprüden Bandırmaya gelen liman yolunun sağı ve solu Limandan maden taşıyan tır şoförlerinin attıkları içleri  "Af edersiniz İDRAR" dolu büyük pet şişelerden geçilmiyor.

Bu araçların sıra bekledikleri  Beyaz evler semtindeki yerlerinde WC var mı yok mu bilmiyorum, onu da mı biz araştıralım beyler, o zaman sormazlar mı adama, SİZ NE İŞ YAPARSINIZ? diye, bu kadar duyarsızlık olur mu! Kaldı ki bu yol Erdek’e giden turistlerin yolu ve bu yol yaz günlerinde çok berbat kokuyor şimdi bile.

Sayın(!) KENT KONSEYİ ve ÇEVRECİ BEYLER bilindiği gibi, Kent konseylerinin ve Çevre örgütlerinin asıl amaçları, kısaca toplumun yararına ve refahına yönelik ÖZVERİLİ  hizmetler vermektir. Hizmet vermekle kim yükümlüyse uyarmak yönlendirmektir.

Ortada görülen hiç bir çaba yok.

Böyle çalışırsanız, İşte o zaman hafızalarda yer edinirsiniz ve bugünkü ideallerinize belki o zaman kavuşabilirsiniz, aksi halde " DÖRT DÖNÜM BOSTAN YAN GEL YAT OSMAN " la o kafanızdaki asıl hedef siyasi basamakları da çıkamazsınız.

Siyasi partilerde dilediğiniz ölçüde çalışın çabalayın, ama bir yerlere gelmek için KENT KONSEYİ'Nİ VE ÇEVREYİ KULLANMAYIN!  Lütfen, çok ayıp oluyor.

Bandırma’da çıkarsız,toplum yararına bir hizmet gören, duyan var mı?. Esen kalınız…

23-12-2019/FİKRET ÇAĞIN.