Bandırma Kent Konseyi'nden 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinlikleri

Bandırma Kent Konseyi'nden 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Etkinliklerin ilk ayağında 150 kişilik kafilede üniversite öğrenciileri ve özel gereksininmli bireylerle birlikte Kapıdağı'nda gezi gerçekleştirildi. Kent Konseyinden konuyla ilgili yaptığı açıklama :

"Bandırma Kent Konseyi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük Koordinatörlüğü, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Anka Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, Yeni Hayat Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte 100 üniversite öğrencimiz, 50 diğer kurumlardan akademisyen, psikolog, görevli ve öğrencilerimizle birlikte hafif düzey özel gereksinimli bireylerde dahil olmak üzere toplamda 150 kişilik bir ekiple Kapıdağ Gölet, Manastır ve Ballıpınarda çevre temizliği faaliyeti gerçekleştirdik..

Bu etkinlikte bir çok amacımız bulunmaktaydı. Üniversitede Doç. Dr. Aybeniz Akdeniz Ar hocamızın koordinesindeki öğrencilerimizle özel gereksinimli bireylerimizi bir etkinlikte buluşturmak, bununla birlikte özel bireylerimizi sosyal sorumluluk kapsamında aileleride yanında olacak şekilde 10-16 Mayıs Haftasında gelişimlerine katkı sağlayacak bir etkinlik yapmaktı. Ayrıca Bandırmamızın oksijen deposu doğa ve tarihin beşiği Kapıdağ’da bir çevresel duyarlılık yaratmaktı. Kapıdağ’a gözümüz gibi bakmalıyız. Yanıbaşımızdaki cenneti barbarca kullanan ziyaretçileri davranışlarından ötürü her platformda uyarmaya devam edeceğiz. Cennetimize gözümüz gibi bakmalıyız. Ziyaretçilerimizden tek isteğimiz çöplerini getirdikleri gibi geri bırakmaları. Bu gün alanlar temizlendi ancak bunu sürdürülebilir yapmak için toplumsal bilinci en yüksek seviyeye çıkarmalıyız. Kalabalık bir kafile ile yaptığımız etkinliğe ön açan destek veren Sayın Rektörümüz Süleyman Özdemir’e, lojistik destek veren Bandırma Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun’a, paydaşlarımıza, misafirperverlikleri için Ballıpınar Köy Halkına teşekkür ederiz. Bölgemiz için üretmeye devam edeceğiz. Sahada ve alanda olmak bizleri mutlu ediyor. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası boyunca farkındalık faaliyetlerimiz devam edecektir. Yarın 15:30 da yapılacak Katılım Belgeli  etkinliğimize tüm ilgi duyanlarıda bir kez daha davet ediyoruz."

11-05-2022/ Edit . NURİ BAYNAZOĞLU