Bandırma MHP 'ye Balya'dan EVET Desteği

Partiden ihracı için disiplin kuruluna verilen MHP nin tek  Balıkesir Milletvekili temsilcisi  İsmail Ok’un Meral Akşener’in saflarına geçmesi nedeniyle Parti Merkezinin aldığı EVET kararını vatandaşlara iletmek için görev dağılımı yapıldı. Bandırma MHP  İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal  ve Balya İlçesi  MHP’li Belediye Başkanı Osman Kılıç ve MHP Bandırma  Belediye Meclis Üyesi Harun Algül'le birlikte yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu basın toplantısında bir araya geldi ve  "Neden EVET" diyecekleri konusunda  basına açıklamalarda bulunuldu..

 MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal Yurttaş “ Ziyaretinden dolayı Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Ülkücü Camia olarak referandum sürecinde yapacaklarımız konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. Hep beraber hareket etme kararı aldık. Başkanın Balya’da yaptığı başarılı hizmetleri de buradan takip ediyoruz. “

 Balya halkından sizlere selam getirdim diyen Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç “ Çevre ilçeleri ziyaretler çerçevesinde bugün Bandırma ilçemize geldik. Gönen ve Manyas ilçelerinin ardından Bandırma’da Yurttaş Başkanla bir araya gelerek, referandumda nasıl bir politika izleyeceğimiz konusunda bilgi paylaşımında bulunduk. Genel Merkezimizin ve Genel Başkanımızın direktifleri doğrultusunda neden EVET diyeceğimizi halkımıza ve tabanımıza anlatacağız. Türk milliyetçiliği adına yanlış adımlar atmayız.

 Geçmişte bu hükümetin yaptığı yanlışları kuşkusuz unutmadık. Örnek verirsek Habur’daki PKK karşılanmasını, sınırda mahkemelerin kurulup bu teröristlerin serbest bırakılmasını, okullardan andımızın kaldırılmasını unutmuş değiliz. Ancak 15 Temmuz tarihinde yaşanan FETÖ kalkışması gerçeği de ortada duruyor. Derdimiz Recep Erdoğan ya da Cumhurbaşkanlığı derdi değildir. Biz Türk milletinin bekasını düşünmek zorundayız. Zaten ortada fiili bir durum söz konusu idi. anayasa değişikliği ile fiili durumu yasal hale getirmiş olacağız. Böylece hesap verebilir bir Cumhurbaşkanı olacak. Bu süreç de Ak Parti ile ortak hareket etmeyeceğiz. “ dedi.

BANDIRMA GERÇEK - HAYRETTİN İLDAM