Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğüne Mutlu Aslan Atandı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ise  Ankara Pursaklar İlçe Müdürlüğüne atanması üzerine Bandırma İlçe Müdürlüğüne Mutlu Aslan atandı.

Mutlu Aslan 5 yıldır Bandırma  ilçe şube müdürü olarak görev yapıyordu.

Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünün FETÖ/PYD kapsamında el konulan eski Körfez Dershanesindeki yeniyerine taşınmasıyla birlikte Bakanlıkça göreve getirilen  Mutlu Aslan gazetecilere yaptığı açıklamada  “Milli eğitimin tüm birimlerinde bu süre içerisinde görev yaptım. Ağırlıklı olarak da insan kaynakları ve inşaat emlak birimlerinin yöneticiliğini üstlendim. Bu süre zarfında 4 ilçe milli eğitim müdürüyle çalışma olanağı buldum. Hepsinden ayrı ayrı şeyler öğrendim ve bunu tecrübelerime kattım” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün daha önceden planlanan faaliyetleri ve projelerini uygulamaya koyacaklarının altını çizen Aslan “Bakanlığımızın da belirlemiş olduğu en önemli hedeflerden, 2019 yılı sonuna kadar ilçede ikili eğitim yapan okul kalmaması projesine uygun olarak Bandırma’da tüm eğitim kurumlarını tam gün eğitim yapan kurumlar haline dönüştüreceğiz” ifadesini kullandı. Bandırma’nın en temel sorununun okullaşma sorunu olduğunun altını çizen Aslan “Bu okullaşma sorununu gidermeye yönelik planlama ve çalışmalar yaptık. Bakanlığımızın verdiği destekle hedeflediğimiz yatırım planlarının neredeyse tamamını hayata geçirdik. Özellikle halkımızın motivasyonu son derece yüksektir. Eğitim camiası olarak bizleri bu durum ayrıca sevindirmektedir. Bize düşen bu motivasyonu en yüksek düzeyde tutup ailelerimizle iş birliği içerisinde öğrencilerin yüksek olan akademik seviyesini daha yükseklere taşımaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerin eğitim gördüğü fiziki ortamları daha ferah ve modern mekanlara çevirmek bu eğitim sürecine önemli katkı sağlayacaktır. Okullarımızı sadece eğitim ve öğretim görülen yerler değil, nefes alabilecekleri mekânlara dönüştürmek te bu süreçteki hedeflerimiz arasındadır”
Bütün mesai arkadaşlarıyla bir takım halinde büyük bir güç birliği yaparak daha yüksek bir motivasyonla çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Aslan “İlçe Milli Eğitim Müdürü dediğimiz kişi Bandırma eğitim camiasının ortak aklının sesidir. Bu konuda çeşitli paydaşlarla iş birliği halinde halkımıza en iyi hizmeti sunmaya gayret göstereceğiz. Gayret bizden tefik Allah’tandır” ifadesini kullandı.