Bandırma O.E.Üniversitesi 1. Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu’na Ev Sahipliği Yapacak

Üniversitemiz 1. Uluslararası Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu’na Ev Sahipliği Yapacak

Geçtiğimiz akademik yıl içerisinde üniversitemiz, Azerbaycan’da, Saraybosna’da, Karadağ’da ve İstanbul’da çok sayıda uluslararası konferans gerçekleştirdi. Çeşitli alanlarda çalışmalarını aynı hızla sürdüren üniversitemizin ev sahipliğinde 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında RESSCONGRESS (1. Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu) düzenlenecektir.
 
RESSCONGRESS’te; nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmak hedeflenmektedir.
 
Türkiye ve dünyanın yeni sorunlarla yüz yüze kaldığı bu dönemde, eğitim bilimleri ve sosyal bilimler alanları yeni çözümler üretmeli ve gelecek nesillere daha iyi bir gelecek kurgulamaları için ipuçları bırakmalıdırlar. Bu amaçla Türkiye özelinden dünya geneline kadar beyin fırtınası yapmak için eğitim bilimleri ve sosyal bilimler dünyasının üniversitemizde bir araya gelmesi beklenmektedir.
 
Özellikle yüzyıllar boyunca Osmanlı Devleti himayesinde kalmış olan olan  Suudi Arabistan, Cezayir, Fas, Tunus, Irak, Kuveyt, Katar, Mısır, Sudan, Ürdün, Filistin, Moritanya gibi ülkelerinden yoğun ilginin olduğu sempozyuma, şu ana kadar 100’ün üzerinde Türkçe, 100’ün üzerinde Arapça ve 11 tane de İngilizce bildiri gelmiş bulunmaktadır.
 
Akademik yönetici pozisyonunda katılımcıların da oldukça ilgi gösterdiği sempozyumla ilgili detaylı bilgiye www.resscongress.com adresinden ulaşılabilir. Sempozyum kapsamında ayrıca uluslararası karma resim sergisi düzenlenecektir. Sempozyuma resim gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar sempozyum süresince sergilenecektir. Kabul edilen çalışmalar kongre merkezinde 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır.
 
 

BANDIRMA GERÇEK-C.DOĞAN