BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİĞİ

 

2016/17 Eğitim ve Öğretim yılı öğrenci temsilciliği seçim dönemi üniversitemiz tarafından incelemeler yapıldıktan sonra başlamış bulunuyor . 15 Kasım 2016 tarihinde adayların durumları incelenerek , Öğrenci Bilgi Sisteminden adaylar öğrencilere sunuldu . 

Seçimler , Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi – Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ile gerçekleşecek olup , online ortamda öğrenciler , temsilci adaylarının tanıtım metinlerini okuyarak aralarından kendilerine doğru gelen adaya oy kullanacaklardır .

Seçim dönemlerinde , adaylıkların öğrenci bilgi sistemine sunulduğu tarih ise , vize sınav dönemi bitişi ile bir sonra ki hafta arasında olması , öğrencilerin propaganda süreçlerini doğrudan etkileyerek , öğrenci arkadaşlarını ulaşmasını ciddi bir boyutta zorlamıştır . Hasbelkader bir seçim süreci gerçekleşerek , temsilci adaylarının kendi imkanları doğrultusunda , sosyal medya üzerinden seçim vaatlerini öğrencilere sunacaklardır .

Seçim dönemine girerken temsilcilerin , adaylıklarını ve üniversiteyi umursamadığını görebiliyoruz , bazı adayların tanıtım metni bile oluşturmadan , bölümlerinden yalnızca 1 aday olması seçimlerin gerektiği ciddiyet ve sorumluluk taşımayarak devam ettiğini görmüş olduk . 

11 bin öğrenci nüfusu olan üniversitenin , en çok öğrenciye sahip olan bölümü İşletme , yalnızca tek bir aday çıkarmış olup , temsilcinin bir seçim sürecine girmeden öğrenci temsilcisi olabilmesi söz konusu olmuştur . Seçimlerin gereken ciddiyet içerisinde gerçekleşmemesi , öğrencilerin sıkıntılarının bu yılki seçimlerde de aynen devam edeceğinin göstergesi olmuştur .

BG- HABER :ALİ CEM ERSOY