Bandırma Polisi Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyarı Bröşürü Dağıttı.

Bandırma Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Birimine bağlı  ait ekipler bugün  cuma namazı sonrası dolandırıcılık konusunda vatandaşları bilgilendirmek için  el ilanı dağıttı ve vatandaşları bilgilendirdi. . Aynı zamanda Bandırma camilerinde Cuma hutbesinde yapılan  vaizde  telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olunması konusunda cemaata uyarılarda bulunuldu.

Vatandaşlardan kentin valisi belediye başkanı gibi  makamların adını kullanarak kendilerini yardım kurumlarından aradıklarını söyleyerek para isteyenlere karşı dikkatlı olunmasını ve hemen 112 Acil Çağrı servisine bilgi verilmesi istenirken bir diğer dolandırıcılık konusu da adınız veya banka hesabınız terör örgütnce ele geçirildi gibi senaryolarla kafa karıştırılarak yapıldığına dikkat çeken  yetkililer  hakkınızda icra takibi başlatıldı veya ödül kazandınız , krediniz  çıktı gibi sms mesajlarına asla yanıt verilmemesi  verildiği anda kapatılarak 112 servisi  aranılması isteniyor.

Geçtiğimiz hafta yaşanan olayda yine bir telefonla dolandırıcılık teşebbüsü olduğu ve kendilerini polis diye tanıtarak yalnız yaşayan yaşlı bir kadının 40 bin lirasının dolandırılması üzerine harekete geçen polis ekipleri yoğun ekip çalışması sonunda dolandırıcıları yakalamayı başardı ve adalete teslim ederek yaşlı kadının cenaze masrafı diyerek biriktirdiği kefen parasını yaşlı kadına teslim ettiler. .

Telefon dolandırıcılarının özellikle yaşlı kişiler üzerinde çalışma yaparak kendilerini polis diye ikna ederek paralarını elden teslim alarak dolandırdıklarını  söyleyen yetkililer bu konuda vatandaşlardan çok dikkatlı olumasını ve zaman geçirmeden polise haber verilmesi konusunda uyarılarını yinelediler. 

30-04-2021/ GÜMAMED HABER