Bandırma Royal Hastanesi Çalışanları Saldırıyı Kınadı

Bandırma Royal Hastanesi Çalışanları ölümle sonuçlanan saldırıyı kınadı. İstanbul’da   psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hastası tarafından öldürülmesi  nedeniyle Özel Bandırma Royal Hastanesi tüm çalışanları alçakça saldırıyı kınadı.

Hastane çalışanları doktorlar ve yönetim kurulunca yapılan kınama eyleminde siyah kurdele takarak üzüntülerini dile getirirken  yapılan açıklamada sağlıkta şiddet yasasının biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ettiler. 

Bandırma Özel Hastane Yönetim kurulu eş başkanları Dr. Gürsel Kurt ve Dr. Ercan Sevinç  “Menfur saldırıya uğrayan meslektaşımız Dr. Fikret Hacıosman’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Meslektaşımızın yakınlarına ve bütün sağlık camiasına baş sağlığı diliyoruz. Üzülerek görüyoruz ki, ülkemizde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet her geçen artarak devam etmektedir. Hastaları için her türlü riski göze alan, gece gündür demeden hiçbir mücadeleden kaçmayan sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz. Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik ciddi caydırıcı niteliği olan yasal düzenlemelerin kanun koruyucular tarafından bir an evvel hayata geçirilmesi, ayrıca özel ve kamu ayrımı yapılmaksızın tüm sağlık kuruluşlarında kolluk güçlerin kesintisiz süreyle görev yapmalarının sağlanmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Menfur olayda hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’ın yakınlarına ve dostlarına taziye mesajını ileten hastane çalışanları, kınama eyleminden sonra  yeniden görevlerinin başına döndü. 

BANDIRMA GERÇEK