Bandırma Sahil Bandında Kamu Mallarına Zarar Verenler Arttı

Hayrettin İldam - Bandırma

Dünyaca Ünlü Pehlivanlarımız Acarların heykellerinin yer aldığı kaide mermerleriine yine zarar verildi.

Bandırma Cumhuriyet Meydanı sahil bandında bulunan heykel ve kent mobilyalarının  sürekli tahrip edilmesi  vatandaşları illallah dedirtti.

Balıkesir’in Cumhuriyet tarihi öncesi ve sonrasında tarihi Kırkpınar Güreşlerinde 3 kuşak başpehlivan olan ünlü güreşçi ailesi Acarlar’ın sahil bandında yer alan heykellerinin yer aldığı kaide mermerlerinin kırık, aydınlatma lambalarının ve Bayrak dıreklerının sökülmüş içler acısı hali ,vatandaşların şikayetlerine neden oluyor.

 Sahil bandında yer alan kent mobilyaları oturma grupları ve ışıklandırmaların  bazı meczup ve kötü niyetli kişilerce sürekli zarar verilip işlevsiz hale getirilmesi  suretiyle  çirkin manzaralar oluşmasına  rağmen yapanlara karşı cezai işlem uygulanmaması  ilgisizilik ve duyarsızlık had safhaya çıkmış olması nedeniyle vatandaşlar yetkili kişileri göreve davet etti.

VATANDAŞLAR SORUYOR BU ŞEHİR KİMİN KİM YÖNETİYOR ?

Vatandaşların gerek sosyal medyada gerek gazete iletişim panelinde  sürekli şikayet ve uyarılarını yerinde tespit amacıyla  alana giderek resim çektiğim bölgede konuştuğum vatandaşlar gerek Belediye zabıtası gerekse Emniyet birimleri arasında koordinasyon eksikliği nedeniyle verilen zararlardan dolayı  zarar verenlere hiç bir ceza verilmeden önlem alınmaması konusunda  üzüntülerini dile getirdi..

HALKIN ORTAK KULLANIMINA ZARAR VERENLER CAYDIRICI CEZA VERİLMELİ

Kamuya hallkın ortak kullanımına ait yerlerdeki kamu mallarına zarar verenlerin ağır maddi cezalarla muhatap edilmesini isteyen vatandaşlar bu konuda kentimizde aktif bir sistemle hizmet veren Mobese'den neden yararlanılmadığını  sorguluyor. Ahmet Danışmaz isimli bir vatandaşımız  sorunların Bandırma Sahil Bandı bölümünde kalan parseller Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tahsis edilmesi nedeniyle yetkilendirme kargaşasından kaynaklandığı iddia etti. Kötü görüntülerin ve  bakımsızlığın bir an önce giderilmesini isteyen vatandaşlar Türkiye'nin en güzel sahil ve meydanına sahip kentimizin çok daha güzel ve bakımlı olması gerektiğini  kentimize gelen misafirlerimizden utanıyoruz " dediler.  -kayıtlıdır-

BANDIRMA GERÇEK - 21-08-2019 - SERHAT OZAR- HAYRETTIN ILDAM