Bandırma Şiir Yolcuları Aktivist Nakiye Kandemir Altıparmak'ı Andı

Bandırma Şiir Yolcuları sanat ve edebiyat grubunun geleneksel olarak düzenlediği Şiir gecesinde geçtiğimiz yıl  genç yaşta hayatını kaybeden Bandırma'lı  aktivist  Nakiye Kandemir Altıparmak'ı şiir ve türkülerle eşliğinde hatıralarıyla andı.

Anma gecesine Bandırmalı sanatseverler yoğun ilgi gösterirken Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve 25-26.dönem milletvekili Mehmet Tüm katılımcılar arasında yer aldı. 

Bandırma Şiir Yolcuları grup moderatörü Seyfettin Ertekin başta olmak üzere Bandırma Belediyesi, Erdek Çevre Platformu ve Erdek Kültür Sanat Topluluğunun katkılarıyla  düzenlenen gecede  NAKİYE KANDEMİR ALTIPARMAK 'in hayatı,emek ve çevre  mücadelesinde sıcak anıları yakın arkadaşları tarafından anlatıldı. Hüzünlü gecede  Nakiye K.Altıparmak'ın kendi sesinden daha önce katıldığı bir programda okuduğu şiirin görüntüler eşliğinde seslendirilmesi esnasında  yoğun  izleyici kitlesi gözyaşlarını tutamadı.

Sendikacı Levent BALKIŞ , Dr. Kadir DADAN Nakiye Kandemir Altıparmak ile sıcak anılarını paylaşırken Şair Zeynep DEMİRCİ'nin kendi şiirini okumasıyla devam eden gecede ,Mehmet ÖZPAMUKÇU, Nurten AKMAN, Nüvit ERTEN, Nurten ÖZTÜRK, Haydar ERTEM, Lamiye IŞIK , Neriman ÇİÇEK ve Murat Güvenir  26 Şubat 1984 de 57 yaşında yitirdiğimiz Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'in   ölüm günü dolayısıyla şiirlerinı okudu.   A.Turgut GELEGEN'ın geceyi unutulmaz kılan   sazı ve sözüyle şiirlere anlam yükleyen olağanüstü performansına salonda bulunan tüm izleyiciler de katılım gösterdi..https://www.youtube.com/watch?v=dcsyBvD18I4

BANDIRMA GERÇEK - 27-02-2019 EDİT: MEHMET LEVENTOĞLU