Bandırma TekS. Anadolu Efes'e Fark Attı

TEKSÜT BANDIRMA'DAN 3 MAÇTA ÜST ÜSTE 2.GALİBİYET

Basketbol Süper Ligi'nde Bandırma'da yapılan müsabakada TEKSÜT Bandırma Basketbol Kulübü   Anadolu Efes'i 18 sayı fark ile 84-66 mağlup etti.
Basketbol Süper Ligi 3'üncü hafta maçında TEKSÜT Bandırma BK, Bandırmada konuk ettiği Anadolu Efes'i baştan sona üstün oynadığı mücadele sonunda 18 sayı fark ile 84-66 mağlup ederek ligde üst üste 2'nci galibiyetini elde etti.

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Şehmus Hazer, Tyler Kalinoski, Ian Hummer ve Emanuel Terry beşi ile başladı. Müsabakanın  ilk çeyreği  22-18 önde kapayan TEK Bandırma İkinci çeyreğe de hücumda hızlı oynayarak başladı. TEKSÜT Bandırma BK Ian Hummer ve Şehmus Hazer ile sayılar üretirken, konuk ekip Anadolu Efes ise Christopher Singleton ve Byant Dunston ile cevap verdi. Yeşil-Beyazlılar ikinci çeyrekte Şehmus Hazerin hücumdaki önderliği ile sayılar üretince soyunma odasına da 45-43 önde girdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Hücumda ve savunmada çok iyi performans gösteren yeşil-beyazlılar, Emmanunel Terry ve Ian Hummer ile sayılar üretirken 25'inci dakikada skoru 60-47ye getirdi. Kalan bölümde de oyundaki ağırlığını hissettiren TEKSÜT Bandırma BK final çeyreğine de 65-58 önde girdi.

Final çeyreği karşılıklı sayılarla başladı. TEKSÜT Bandırma BK hücumda Jaime Smith ve Tyler Kalinoski ile sayılar üretirken oyuna iyice ağırlığını koydu. Bandırma ekibi hücumda Şehmus Hazer ve Alperen Şengünün sayıları ile 35'inci dakikada skoru 74-60a getirdi. Kalan bölümde de üstünlüğünü koruyan TEKSÜT Bandırma BK, karşılaşmadan 84-66 galibiyetle ayrıldı ve ligde üst üste 2'nci maçını kazandı.

13-10-2019