Bandırma Tenis Kulübü ve ´Bir Dikili Ağacın Olsun`

29 EKIM BANDIRMA TENIS TURNUVASI

Tenis kort adı verilen dikdörtgen bir sahada iki, yada ikişer gruplar halinde dört kişiyle oynanan çok zevkli bir spor.

1800'lü yıllarda el ile oynanan bu spor, 1873 yılında İngiliz Walter C. Wingfield tarafından günümüzde oynanan halini yakın bir şekilde oynanmaya başlanmıştır. Ulkemizde de tenis ilgi gördü ve  turnuvaları yapıldı . 1924 yılında Türkiye Tenis Federasyonu kuruldu ardından yurtiçi müsabakalar ve yurtdışı etkinliklere  katılım başladı.

Bugün bu mükemmel spor  tenis hocamız Mustafa Kemal Sönmez'in kişisel gayretleri  girişimleri ile Bandırma'da popüler olma sürecine girdi.  Bandırmalılar da bugün artık Tenis öğrenme ve oynama şansına çok uygun şartlarda sahipler.

Bandırma tenis kulübünde en küçüğü 6 en büyüğü 59 yaşında olmak üzere  bugün için 100'e yakın sporcu var. Ve bu sayı hızla artıyor. Gün geçtikçe artan talep doğrultusunda Bandırma Belediyesininde lojistik desteğiyle  kortu genişletme kararı alan Kemal Sönmez betonarme bir yapıdansa yeşili bol olan bir alan oluşturmayı planladıklarını vurguluyor.
Mevcut tenis kortunun yanında kafeterya ve çocuk oyun parkı yapım çalışmaları sürerken Belediyenin ve TEMA Vakfı'nın desteğiyle 500 fidanı toprakla buluşturulacak.

Idari ve teknik sorumluluğunu Kemal Sönmez, kulüp başkanlığını Hüseyin Erenler'in yaptığı Bandırma Tenis Kulübü'nde ´Bir Dikili Ağacın Olsun` etkinliği 24 Ekim Cuma günü 14:00'te gerçekleşecektir.

Tüm Bandırmalılar davetlidir.

SELMA SOYBASI - BANDIRMA 20-10-2018