Bandırma Tenis'te Hamle Yapıyor.Tenis Tesislerine Belediye Desteği

BANDIRMA TENİS'TE HAMLE YAPIYOR. BANDIRMA BELEDİYESİ’NDEN SPORA BÜYÜK DESTEK

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Belediyesi’nin destekleri ile Paşakent Mahallesinde Bandırma Tenis Kulübü tarafından yapımı devam eden Spor Tesisinde incelemelerde bulundu.

Bandırma Belediyesi’nin spora verdiği destek ve önem gün geçtikçe daha da belirgin bir hal alıyor. Geçtiğimiz dönemde eski başkan Dursun Mirza'nın özel çabalarıyla desteklenen Tenis sporuna desteğe Başkan Tolga Tosun tarafından devam ediliyor. Özellikle erkek ve kadın olmak üzere her yaşa hitap eden , alanı ve yatırım olarak diğer sporlara göre avantajlı ve elverişli şartlara sahip olan Tenis sporunun Bandırma'da  sadece üst gelir grubuna ait bir spor uğraşı değil her mahallede yaygınlaşması için çabaların sürdürüleceği beklentisi spor kamuounda gündemde.  Bandırmalıların katılımlı spor faaliyetlerine olan ilgisi ve yoğun talebi sonrasında Bandırma Belediyesinin  pek çok alanda faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimiz destekleneceği ifade ediliyor..

Paşabayır'da yapımı devam eden Bandırma Tenis Kulubünde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler veren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Türkiye Tenis Federasyonu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Bandırma Tenis Kulübü de destek verdiğimiz kulüplerin başında geliyor. Şu anda yapım aşamasında olan Bandırma Tenis Kulübü’nün bulunduğu arazi belediyemize ait bir alandır ancak Bandırma Tenis Kulübü Başkanı Hüseyin Erenler ve ekibinin spora yönelik güzel fikirlerini bizle paylaşması ve ricada bulunması üzerine biz de Belediyemizin imkanları ölçüsünde destekleme kararı aldık. Sporu ve sporcuyu destekleyen bir belediyecilik görüşüne sahip olduğumuzdan, bizler de çevre düzenlemesi ve alanın yeşillendirilmesi için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bandırma halkının çeşitli spor kültürlerini tanıması için elimizden geleni yapıyoruz. Güzide kentimiz olan Bandırma’nın marka değeri taşıyacağı tenis müsabakalarının düzenlenmesi ve Bandırmada tenis sporuna ilgi duyan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda tenis oynayarak kendilerini geliştirip uluslararası müsabakalarda yer almalarını sağlamak için Belediyemizin imkanları ölçüsünde desteklerimizi sunuyoruz” dedi.

BANDIRMA GERÇEK - 25-06-2019 EDİT : MEHMET LEVENTOĞLU