Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu'ndan Kaymakama Ziyaret

Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gizem Ozar Uz ve yönetim kurulu üyeleri Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.
Uz, Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu’nun kuruluş amacının ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi yönelik çalışmalar yapmak, girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmek olduğunu söyledi.
Bandırma Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Uz, girişimci ruhlu kişilere, bu özelliklerini daha etkili kullanabilmelerini sağlayacak, iş kurmayı düşünenlere kuruluş ve devamındaki işi sürdürme süreçlerinde ihtiyaçları olacak temel bilgileri vermek, yol göstermek amacıyla değişik tarihlerde girişimcilik eğitimleri verdiklerini anımsattı.
Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel de, toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesinde önemli bir unsur olduğunu söyledi.