Bandırma Yeni Bir Sanat Atölyesine Daha Kavuştu

Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği açıldı.Bandırma sanat ve kültür dünyasına yeni bir soluk getirecek olan dernek Bandırma eski belediye binası 2.katında düzenlenen açılış kokteyli ile hizmet sürecini başlattı. Bandırma ve çevresi yöresel kültür etkinlikleri başta olmak üzere tiyatro ,edebiyat, dans ve halk oyunları olmak üzere sanat ve kültür etkinlikleri çerçevesinde çalışmalar yapacak olan Dernek başkanlığını uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında  sanatın her dalıyla ilgili çalışmaları bulunan Alev Sengönül yapacak.

Dernek açılışında bir konuşma yapan Başkan Dursun Mirza "Sivil Toplum Kuruluşlarının toplumun dinamizminin önemli bir parçası olduğunu biliyoruz ve onları imkanlar ölçüsünde destekliyoruz. Eski Belediye Binamızı restore ediyoruz. Tamamlanan bölümlere dernekleri yerleştirmeye devam ediyoruz. Bandırma'da Sanatın güzel örneklerini veren Bizim Çocuklarımız Sanat, Kültür ve Doğa Derneğimiz yeni yerinde de Bandırmamıza güzel sanat etkinlikleri kazandıracaklarına inanıyorum.Dedi
Kokteyl sonrası dernek üyelerinin olağanüstü performansında dans gösterileriyle büyük ilgi gören  derneğin açılışı nedeniyle bir açıklama yapan Başkan Alev Şengönül katkılarından dolayı Başkan Dursun Mirza'ya teşekkürlerini ifade etti. Sengönül " Dernek yerine kavustuk , artik  çaışmalarımızı sürdüreceğimiz kalıcı bir sanat salonumuz var ve herkesi  bekliyoruz. Çok guzel bir açilis yaptik katılımda bulunan tüm dostlara ve bizimle bir olan Bizim Cocuklarimiz Sanat Kultür ve Doğa Dernegi Cocuklarima arkadaslarima cok cok tesekkur ederim. Bu rüyamizi gerceklestirmek için destek ve katkılarından dolayı  Bandirma Belediyesine ve  Sayın Belediye Baskanimiz Dursun Mirza'ya sonsuz tesekkürlerimi ifade etmek isterim . Sizleri mahcup etmeyecegiz ve cok guzel Projeler uretecegiz" açıklamasını yaptı..

Bandırma Gerçek - Mehmet Leventoğlu -Fotoğraflar Şeref Dayan